Going. | Molesta Ewenement - Plac Zabaw

Wyjątkowe pożegnanie lata na Placu Zabaw. Ostatnią tegoroczną imprezę w tym roku uświetni występ legendy polskiej sceny - Molesty Ewenement. Grupa wystąpi w składzie Pelson, Vienio, Włodi, Dj B oraz goście.

Po koncertach zapraszamy na afterparty w ramach największego rapowego wakacyjnego cyklu - Rap History Warsaw The Videos Block Party. Całą noc Blekot i Kebs będą grali dla Was videosety, które będą wyświetlane na kilkumetrowym ekranie.

Koncert startuje punktualnie i bezwarunkowo o godzinie 21:00, nie spóźnijcie się!

W skrócie:
Molesta Ewenement x DJ B Oficjalnie
Blekot
DJ KEBS

MOLESTA EWENEMENT
W 1994 roku gdzieś między podwórkami dzielnic Ursynowa i Służewca powstał projekt Mistik Molesta. Włodi i Vienio w domowym studiu Dja Volta nagrywają pierwsze kawałki. Niedługo potem debiutują na składance Smak Beat Records kawałkiem pt. ?Osiedlowe akcje?.

Dobre recenzje i pozytywne reakcje otoczenia motywują chłopaków do nagrania całego krążka. W 1997 roku ukazuję się pierwszy album ?Skandal?. Materiał ujawnia oblicze ulicznego rapu wyznaczając nowy kierunek w polskim Hip-Hop?ie. Płyte produkuje wraz z chłopakami dj Volt a w kawałkach pojawiają się gościnnie Pele, Wilku, Kaczy i Hada. Następny rok to kolejny materiał.

W 1998 ukazuje się druga płyta ?Molesta Ewenement? a jej tytuł zostaje oficjalnie nazwą zespołu. Ewenement rozpoczyna działalność koncertową i od samego początku na scenie towarzyszą im Pele, Wilku i Kaczy.
Trzeci album ?Taka płyta..? wydany w 2000 roku powoduje zmiany.

Kaczy wraz z Hadą tworzą Proceder a Wilku z Pelsonem dołączają oficjalnie do składu Molesty. W między czasie w różnych konfiguracjach występują na składankach Dja Volta. Album ?Taka płyta...? realizowany jest już jednak
bez udziału Volta. Molesta podejmuje współpracę z Majkim i Korzeniem realizując nagrania w Studiu Schron.

Następnym owocem kooperacji jest album producencki ?Radio 5G FM?. Na płycie pojawia się mnóstwo gości: WNB, Peel Motyw, Koras, Fu, Pono, Wilku, Bilon i oczywiście twórcy warstwy muzycznej Włodi, Vienio i Pelson. Kolejne lata to czas solowych projektów. Vienio i Pelson wydają pierwszą część serii ?Autentyk?, Włodi solówkę ?Jak nowo narodzony? a Wilku z Bilonem wchodzą do studia realizować ?Klucz? Hemp Gru .

W 2004 ukazuje się kolejna część ?Autentyk?, album Hemp Gru i druga solowa płyta Włodiego ?W?. Kolejny rok to ostatnia część trylogii Autentyk oraz plany i realizacja autorskiej płyty Peslona ?Sensi?. W 2006 Molesta powraca do studia i nagrywa czwartą płytę ?Nigdy nie mów nigdy?, która jest kontynuacja pierwotnej stylistyki.

Płyta otrzymuje Status Złotej. Następnie z zespołu odchodzi Wilku (2007) i kształtuje się ostateczny skład grupy, którą finalnie tworzą Vienio, Włodi, Pelson oraz DJ B.Kolejny album grupy ?Molesta i Kumple? to kolejna Złota Płyta w dorobku zespołu. Później pojawiają się jeszcze dwa koncertowe wydawnictwa. Kolejne lata to wydawnictwa solowe Pelsona (3854 i 3 Kroki EP), Vienia (Etos 2010, Vienio vs West Side Crew, wydany w 2013 Profil Pokoleń oraz tegoroczny Etos 2) oraz nowy solowy album Włodiego pt. Wszystko z Dymem., którego premiera przypada na 29 sierpnia.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej