Going. | Luxtorpeda / Penerra - Klub Kwadrat

Luxtorpeda / Penerra

18:00 | Piątek, 1 grudnia 2017

Klub Kwadrat

Koncert

45 zł

45 zł

Organizatorem koncertu jest Galicja Productions (www.galicja.net).

Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00

Luxtorpeda z jednej strony solowy projekt Roberta "Litzy" Friedricha, z drugiej kapela czterech przyjaciół, grających ze sobą już wcześniej w różnych konfiguracjach.

Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. Luxtorpeda na swoim koncie ma cztery płyty studyjne: „Luxtorpeda”, „Robaki”, „A morał tej historii mógłby być taki mimo że cukrowe to jednak buraki” oraz MYWASWYNAS – czwarty długogrający album wydany 1 kwietnia 2016 roku przez S.D.C. (dystrybucja Universal Music Polska).

Zespół tworzą: Maciej i Maks Jahnz (obaj z zespołu Flapjack), Joachim (młody, utalentowany i pełen energii uczeń renomowanej perkusistki, Beaty Polak), Kred, wcześniej basista zespołów Malefactor, Con-C-Sor, a także lutońskiego ODC czy londyńskiego Lynchpyna i Human Control, oraz Pedro, wcześniej VJ i dodatkowy krzykacz Flapjacka.

Penerra powstała ze wspólnej inicjatywy Kreda i Joachima w połowie 2016 roku, chwilę później dołączył Max, a zaraz po nim zaproszenie przyjął również jego ojciec, Maciej. Najnowszym "nabytkiem" jest Pedro, pracujący właśnie nad tekstami i wokalami.

Penerra to skład metalowy, odwołujący się w swojej muzyce zarówno do klasyki gatunku, jak i do nowszych brzmień. Twórczością Penerry mogą zainteresować się zarówno fani Black Sabbath, Deep Purple czy Metalliki, jak i zwolennicy Rammsteina, Fear Factory lub Sepultury. Penerra łączy w swym materiale ciężkie riffy, szybkie thrash'owanie, mocną, punktującą linię perkusji, ciężki bas oraz zróżnicowane linie wokalne, a wszystko okraszone melodyjnymi solówkami Macieja Jahnza, doskonale znanymi braci metalowej.

Zespół realizuje w obecnej chwili debiutancki materiał, prace postępują, efekt niebawem...

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej