Going. | Rozmowy o człowieku - Wydział Prawa i Administracji UJ, Duża Aula

♣ Rozmowy o człowieku ♣ to nowy cykl spotkań z uczonymi, filozofami, lekarzami i artystami, poświęconych różnym wymiarom ludzkiego doświadczenia – religijności, moralności, twórczości i kreatywności, chorobom somatycznym i psychicznym, cierpieniu – podejmowanym z perspektywy współczesnej psychologii i psychiatrii.

♠♠♠ 06.12.2017, środa, godz. 18.00
„Emocje Tworzenia”, Ewa Lipska (pisarka, poetka), Iwona Siwek-Front (artystka, malarka),
prowadzi: prof. dr hab. Dominika Dudek

♣ Razem z naszymi znakomitymi gośćmi spróbujemy spojrzeć na ludzką naturę zarówno z perspektywy humanistycznej, jak i nauk ścisłych; postaramy się połączyć zarówno subiektywne doświadczenia współczesnego człowieka – artysty, lekarza, terapeuty – jak i naukową wiedzę dotyczącą funkcjonowania ludzkiego umysłu i psychiki.

Patronat metafizyczny: prof. Jerzy Vetulani

Prof. Dominika Dudek: Dlaczego "Rozmowy o Człowieku"?
Dziedzina, którą reprezentuję - psychiatria - uczy pokory wobec człowieka, uczy zaciekawienia człowiekiem, uczy poznawania człowieka z wielu perspektyw i w różnych kontekstach. Obcowanie z tak subtelną materią, jaką jest psychika zobowiązuje do zadawania ważnych pytań o kondycję człowieka we współczesnym świecie, do zaangażowania, do niepozostawania obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości. Rzeczywistość ta bywa trudna - jesteśmy zalewani chłamem i kiczem, w natłoku milionów zbędnych informacji ginie to, co piękne, istotne i wartościowe. Na taką rzeczywistość nie należy się obrażać, lecz starać się ją zmieniać i wzbogacać "robiąc swoje". A wszakże nie ma nic cenniejszego i bardziej wzbogacającego niż spotkanie z mądrym człowiekiem.

Mam nadzieję, że "Rozmowy o Człowieku" ze wspaniałymi, mądrymi i pięknymi ludźmi będą otwierać nasze umysły, prowokować do wysiłku intelektualnego, zaciekawiać, inspirować i poszerzać przestrzeń wewnętrznej wolności. Tego Państwo i sobie życzę, dedykując nasze spotkania pamięci Profesora Jerzego Vetulaniego - człowieka o pięknym umyśle.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  zmieniac     lipska     dedykujac     rzeczywistosci     sroda     prowokowac     spotkania     iwona     wobec     ktora     artysty     naukowa     zbednych     wspanialymi     naszymi     artystka     czlowiekiemmam     tworzenia     starac     nasze     metafizyczny     malarkaprowadzi     scislych     dotyczaca     psychiatria     pieknym     madrym     otaczajacej     reprezentuje     wartosciowe     vetulaniprof     1800emocje