Going. | Rozmowy o człowieku - De Revolutionibus | Books&Cafe

♣ Rozmowy o człowieku ♣ to nowy cykl spotkań z uczonymi, filozofami, lekarzami i artystami, poświęconych różnym wymiarom ludzkiego doświadczenia – religijności, moralności, twórczości i kreatywności, chorobom somatycznym i psychicznym, cierpieniu – podejmowanym z perspektywy współczesnej psychologii i psychiatrii.

♠♠♠ 11.10.2017, środa, godz. 18.00
„Sumienie a superego”, prof. dr hab. Jerzy Aleksandrowicz, dr Jacek Prusak SJ,
prowadzi: prof. dr hab. Dominika Dudek

♠♠♠ 08.11.2017, środa, godz. 18.00
„Sztuka umierania”, prof. dr hab. Jerzy Wordliczek, prof. dr hab. Jacek Dubiel, dr Jacek Prusak SJ, dr Teresa Weber,
prowadzi: prof. dr hab. Dominika Dudek

♠♠♠ 06.12.2017, środa, godz. 18.00
„Emocje Tworzenia”, Ewa Lipska (pisarka, poetka), Iwona Siwek-Front (artystka, malarka),
prowadzi: prof. dr hab. Dominika Dudek

♣ Razem z naszymi znakomitymi gośćmi spróbujemy spojrzeć na ludzką naturę zarówno z perspektywy humanistycznej, jak i nauk ścisłych; postaramy się połączyć zarówno subiektywne doświadczenia współczesnego człowieka – artysty, lekarza, terapeuty – jak i naukową wiedzę dotyczącą funkcjonowania ludzkiego umysłu i psychiki.

Patronat metafizyczny: prof. Jerzy Vetulani

Prof. Dominika Dudek: Dlaczego "Rozmowy o Człowieku"?
Dziedzina, którą reprezentuję - psychiatria - uczy pokory wobec człowieka, uczy zaciekawienia człowiekiem, uczy poznawania człowieka z wielu perspektyw i w różnych kontekstach. Obcowanie z tak subtelną materią, jaką jest psychika zobowiązuje do zadawania ważnych pytań o kondycję człowieka we współczesnym świecie, do zaangażowania, do niepozostawania obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości. Rzeczywistość ta bywa trudna - jesteśmy zalewani chłamem i kiczem, w natłoku milionów zbędnych informacji ginie to, co piękne, istotne i wartościowe. Na taką rzeczywistość nie należy się obrażać, lecz starać się ją zmieniać i wzbogacać "robiąc swoje". A wszakże nie ma nic cenniejszego i bardziej wzbogacającego niż spotkanie z mądrym człowiekiem.

Mam nadzieję, że "Rozmowy o Człowieku" ze wspaniałymi, mądrymi i pięknymi ludźmi będą otwierać nasze umysły, prowokować do wysiłku intelektualnego, zaciekawiać, inspirować i poszerzać przestrzeń wewnętrznej wolności. Tego Państwo i sobie życzę, dedykując nasze spotkania pamięci Profesora Jerzego Vetulaniego - człowieka o pięknym umyśle.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  uczy     poznawania     poetka     funkcjonowania     trudna     wspolczesnego     zbednych     wewnetrznej     reprezentuje     jerzego     bywa     umyslu     perspektyw     psychikipatronat     scislych     zalewani     zmieniac     naszymi     umysly     pieknym     artysty     bardziej     nadzieje     lekarza     wspolczesnej     1800emocje     swoje     nasze     poszerzac     rzeczywistosci     goscmi     wzbogacac