Going. | AV NOC Patchlab Digital Art Festival 2017 - HEVRE +1

AV NOC Patchlab Digital Art Festival 2017

20:00 | Piątek, 27 października 2017
HEVRE +1

Impreza

10 zł

10 zł

Piątkowa noc festiwalu sztuki cyfrowej Patchlab, w nowej niezwykłej przestrzeni HEVRE +1, podczas której o unikalne wrażenia audiowizualne zadba m.in. wielokrotnie nagradzana grupa XCEED z Hongkongu podejmująca temat poziomu radioaktywności w Fukushimie i Czarnobylu oraz Microseq prezentowany na tegorocznym TodaysArt Festival w Amsterdamie. 4 audiowizualne performance'y w udostępnionej specjalnie na tę noc przestrzeni krakowskiego klubu HEVRE +1.

RadianceScape | XCEED [HK]

Na podstawie danych o promieniowaniu pobieranych na żywo z Safecast.org (globalnej sieci czujników służącej do gromadzenia i dzielenia pomiarów promieniowania), twórcy z Hongkongu generują w czasie rzeczywistym pejzaże audiowizualne. Technika laserowego skanowania służy do konstruowania dialogu między przestrzenią a wizualizacją danych. Próbki dźwięku są rejestrowane za pomocą detektora pola elektromagnetycznego na podstawie poziomu radioaktywności. Graficzny zapis jest podzielony na 2 części: pierwsza obrazuje strefę wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu, druga – Fukuszimę. Performance prezentowany był m.in. na Sónar 2017 w Hongkongu.

Generative nights | Lola and Yukao Meet [DK/FR]

Połączenie rysunku ręcznego wykonywanego przy pomocy interaktywnej grafiki cyfrowej i środowiska akustycznego z dużą ilością elektronicznie przetworzonego wokalu Loli oraz naturalnych i miejskich dźwięków. Poetycka opowieść o odkrywaniu mrocznego miejskiego świata i zmaganiach ludzkości z mikromaszynami, których ilość rośnie w nieskończoność. Piękne, ambitne, inspirujące występy LYM wyznaczają kierunek nowego podejścia do grafiki cyfrowej tworzonej na żywo, w którym artysta może łączyć pomysłowy graficzny wyraz artystyczny z występem muzycznym. Środowiska akustyczne Loli Ajima bazują na miejskich i przemysłowych dźwiękach, które przetwarzane są w spokojne, intymne warstwy dźwiękowe. Jej głos i loopy kształtują melodie poruszające temat narodzin, straty, strachu, delikatności i smutku. Budzące emocje grafiki Yukao Nagemi odzwierciedlają świat pełen fantazji, marzeń i wizji wewnętrznych. Korzystając z efektów cząstek i efektów produkcyjnych osiągają poziom abstrakcji, który pobudza wyobraźnię widza.

False Awakenings | Pandelis Diamantides aka Microseq [CY]

Połączenie abstrakcyjnych rytmów, rozwijających się ambientowych krajobrazów i skupionej na detalach realizacji dźwięku. Muzyczne struktury twórcze służą tu jako płótno dla wizualnej interpretacji upływu czasu i pamięci. Wciągający audiowizualny świat łączący bas, światło i kolor, zostaje tworzony jako środek chaosu, a ciekawa post-cyfrowa rzeczywistość zostaje ulepszona przez manipulację parametrów syntetycznych dźwięków w czasie rzeczywistym. Dźwięk jest manipulowany i rozbierany na części dzięki złożonemu systemowi algorytmów i cyfrowym jednostkom przetwarzania sygnałów. Ten cypryjski artysta ze spersonalizowanych technologii cyfrowych kreuje złożone binarne krajobrazy, w których szczegółowe kompozycje dźwiękowe i rytmy elektroniczne są wspomagane przez wielowarstwowy obraz, zapewniając prawdziwie hipnotyzujące doświadczenie.

Vintage Memoir | Ari Dykier [PL]

Projekt twórcy animacji jest podróżą w czasie, skonstruowaną z serii obrazów stworzonychna bazie starych grafik i ilustracji vintage nadających pracy charakter onirycznego wspomnienia. Odtwarzają one stan, w którym łączy się moment przywoływania wspomnień ze snem. Elementy i symbole zawarte w animowanych obrazach często zaczerpnięte są z obrazów zapamiętanych w dzieciństwie, a poetyka snu nadaje im uniwersalny charakter.

Start 20.00

Bilety:
- 10 zł w przedsprzedaży (ilość ograniczona) / Going.
- 15 zł w dniu wydarzenia przy wejściu


Pełny program festiwalu Patchlab: www.patchlab.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  lola     przestrzenia     wokol     performancey     awakenings     2017     patchlab     elektromagnetycznego     dialogu     pomoca     stan     spersonalizowanych     krajobrazy     przetwarzane     promieniowania     systemowi     algorytmow     czujnikow     czesci     przez     kreuje     tworzony     zmaganiach     rejestrowane     rytmow     przetwarzania     warstwy     rzeczywistosc     pamieci     cypryjski     vintage     xceed