Going. | Nad moim grobem noc nie zapadnie - Teatr Druga Strefa

Nad moim grobem noc nie zapadnie

20:00 | Piątek, 8 grudnia 2017
Teatr Druga Strefa

Teatr

45 zł

45 zł

Historia o ludziach, którzy są niewolnikami okrutnego losu. Uciekając od rzeczywistości, szukają schronienia w świecie złudzeń. Ból i upokorzenia, których doświadczyli w przeszłości, determinują ich marzenia, skazują na desperacką walkę o swoją tożsamość, walkę z lękiem i upiorami z przeszłości.
Louis jest wdowcem, kultywującym pamięć o zmarłej żonie poprzez strojenie się w jej ubrania. Jego synowie, Dan i Iwan, okradają groby, aby zarobić na życie w innym, lepszym świecie. Dolores i Laurka to kobiety, które próbują żyć od nowa, zapominając o przeszłości i o tym, kim są naprawdę. Prawy stracił miłość życia. Każdego dnia podejmuje walkę, by się w nim odnaleźć. Bohaterom towarzyszy Elvis Presley, symbol świata, za którym tęsknią, wyimaginowany przyjaciel. Jego piosenki są narracją życia bohaterów, opowiadają o ich emocjach i myślach.
Niezależny spektakl teatralno-filmowo-muzyczny wyprodukowany przez dwóch młodych aktorów (Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień). Projekt jest debiutem reżyserskim Krzysztofa Kwiatkowskiego, pod opieką artystyczną Jacka Poniedziałka, z którym to wcześniej współpracował przy spektaklach „ENTER” i „Bohater Osama”. Za oprawę muzyczną, współczesne aranżacje utworów Elvisa Presleya, odpowiada zespół profesjonalistów, związanych z czołówką polskiej sceny. Premiera spektaklu odbyła się 4.11.2015 r. w Fabryce Trzciny w Warszawie.

Spektakl z muzyką na żywo.

Obsada:
Iwan - Cezary Kwiecień
Louis, Lullaby - Paweł Ferens
Laurka - Pamela Adamik
Dolores - Katarzyna Hołtra / Anna Janik (video)
Prawy - Konrad Szymański
Elvis - Marcin Żak
Dan - Krzysztof Kwiatkowski (video)
Młody Iwan - Miłosz Kwiatkowski (głos)
Muzycy - Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski, Marcin Kleiber, Miłosz Oleniecki

Reżyseria, adaptacja tekstu, opracowanie muzyczne: Krzysztof Kwiatkowski
Asystent reżysera: Cezary Kwiecień
Opieka artystyczna: Jacek Poniedziałek
Scenografia: Klaudia Sadolewska - Moskal
Kostiumy: Marcin Żak
Aranżacje utórów Elvisa: Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski, Marcin Kleiber, Miłosz Oleniecki
Reżyseria świateł: Jakub Wronko
Video: "Tadam"
Video camera: Kasper Lorek
Obsługa visuali: Miłosz Kaniewski
Realizacja techniczna: Elek Baranowski
Plakat: The Krasnals
Tłumaczenie tekstu: Maryna Ochab i Bogusława Schubert
Produkcja: Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  upiorami     okradaja     schronienia     debiutem     determinuja     kwiatkowski     ubrania     sadolewska     pamela     moskalkostiumy     zespol     boguslawa     presleya     elvis     warszawiespektakl     utworow     stracil     odpowiada     opracowanie     kultywujacym     symbol     swiecie     okrutnego     skazuja     jego     elvisa     historia     premiera     mlodych     probuja     spektaklach     profesjonalistow