Going. | Night Marks w Sercu / after: Spisek Jednego - Serce

Night Marks w Sercu / after: Spisek Jednego

21:00 | Sobota, 28 października 2017
Serce

Koncert

20 zł

20 zł

Tak smaczne połączenie hip-hopu z elementami soulu i jazzu to miód na nasze SERCE, więc z przyjemnością zapraszamy Was na jedyny krakowski koncert Night Marks tej jesieni.

Night Marks to zespół zacierający granice pomiędzy hip-hopem, soulowym dziedzictwem, a najświeższymi brzmieniami muzyki elektronicznej. Zespól tworzą didżej Spisek Jednego, czyli Piotr Skorupski oraz grający na instrumentach klawiszowych Marek Pędziwiatr, który także udziela się wokalnie.

Po wydaniu debiutanckiego mini albumu muzycy z Wrocławia zostali szeroko dostrzeżeni przez innych artystów, co przekuło się na liczne kolaboracje. Night Marks produkowali m.in. dla Tego Typa Mesa, Rasmentalism, JWP, Wozza, Bass Sekolah, Bilala oraz dla Pauliny Przybysz, z którą współpracują obecnie.

Zespół oprócz koncertowania w naszym kraju zagrał również w takich miejscach jak Portugalia, Anglia, Rosja czy Kazachstan. Najważniejszą wyprawą okazał się trip do Korei, bo właśnie tam ukształtował się ostateczny pomysł na długogrający krążek. Nic więc dziwnego, że azjatyckie wpływy słychać niemal przez całą płytę — są to choćby orientalne sample, wypowiedziane po koreańsku intro czy gościnny udział pochodzącej stamtąd wokalistki Lim.

https://www.youtube.com/watch?v=Tq2tTpPPM2A
https://www.youtube.com/watch?v=TK-7r0rkM48
https://www.youtube.com/watch?v=R2UgPFdbTl0

"(…)takiego podejścia do tematu future soul jeszcze w Polsce nie było. Tak odważnej, wirtuozerskiej próby połączenia kosmicznego
funku, śpiewania o czymś i eksplorowania brzmień(…)” - Noisey

„Soulowy vibe, umiejętnie użyta elektronika, piękne linie basu oraz niekiedy bujające, innym razem bardziej połamane bębny stworzyły
niezwykle spójną muzyczną przestrzeń.” - Soulbowl.pl


Rozkład jazdy:
21:00 - otwieramy Serce
22:00 - Night Marks
00:00 - Spisek Jednego

Wstęp +18 lat

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej