Going. | Acid Drinkers – In Thrash We Trust / support: Quo Vadis, 230 Volt! - Klub Studencki Kwadrat

Acid Drinkers – In Thrash We Trust / support: Quo Vadis, 230 Volt!

18:00 | Niedziela, 17 grudnia 2017
Klub Studencki Kwadrat

Koncert

40 zł

40 zł

Organizatorem koncertu jest Galicja Productions (www.galicja.net).

Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00

Jesień? Czar ruszyć w trasę! Acid Drinkers na scenie podczas jesiennych koncertów czuje się wyśmienicie! W tym roku trasa odbywa się pod szyldem „In Thrash We Trust”, co zapowiada jazdę bez trzymanki.
W języku angielskim słowo „thrash” oznacza „hałaśliwą imprezę”, „głośne przyjęcie”, czy „spuszczanie łomotu”. Wydaje się, że definicja słownikowa idealnie oddaje charakter tego, co czeka nas razem z Kwasożłopami podczas koncertów!
Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 28 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną. Acid Drinkers to czterech charyzmatycznych muzyków, czyli Titus, Popcorn, Ślimak i Bobby.

230 VOLT - hardrockowa formacja z Krakowa o uznanej pozycji na polskiej scenie rockowej. Grywała na jednej scenie z takimi zespołami jak Whisbone Ash, Dżem, KAT & Roman Kostrzewski, AcidDrinkers, Coma oraz TSA. W 2004 roku ukazała się debiutancka płyta OK Doktor. Kolejna, z 2011 roku, zatytułowana była po prostu Volt II. W 2016 roku zespół wygrał konkurs Rock Na Plaży Paprocany w Tychach.
13.10.2017 odbyła się premiera najnowszej płyty 230 VOLT: Na krawędzi.
Obecnie zespół gra w składzie:
Grzegorz Babisz – gitara, wokal
Mateusz Gajda – perkusja
Krystian Sobota – gitara
Dariusz Kamiński – gitara basowa

QUO VADIS BORN TO DIE
Długo oczekiwany album szczecińskich metalowców, który ukazał się 3.12.2016r. , właśnie został wznowiony jako drugie wydanie i od 20.11. listopada można go znaleźć w największych sieciach sklepów (EMPIK, MEDIAMARKT itp.).. Born To Die przez wielu uważany za najlepszy album w dotychczasowej karierze zespołu. Będzie to limitowana polskojęzyczka wersja wraz z dodatkowym utworem "Rzeźnik", który został ponownie zaaranżowany i nagrany po 29 latach. Na płycie znalazło się 10 premierowych utworów,
dużo gości m.in. Maja Konarska (Moonlight), Daniel Potasz (Moonlight), Percival Schuttenbach, Maciej Kazuba i inni. Potężne brzmienie, energia, ostrość, ciężar, melodia to w kilku słowach charakterystyka Born To Die. Całość wyprodukowana w Studio HERTZ.

Ogólnie historia:

Historia
Zespół QUO VADIS obchodzący w przyszłym roku 30-lecie działalności jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej niezależnej sceny metalowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. ! Początek zespołu to 1988r. W swojej dotychczasowej działalności zespół miał przyjemność wystąpić i reprezentować Szczecin na większości liczących się festiwalach muzyki rockowej m.in. Metalmania (trzykrotnie), Jarocin (dwukrotnie), Przystanek Woodstock (czterokrotnie), a także w Kopenhadze na "It's Alive", gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago.
QUO VADIS ma na swoim koncie dziewięć płyt: "Quo Vadis", "Politics", "Test Draizea", "Uran", "Po", "Król", "Babel","Infernal Chaos","Novem", "Born To Die". Płyty otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych) oraz zagranicznych portalach muzycznych. Na płycie "Test Draizea" gościnnie wystąpiła śp. Mira Kubasińska - legenda polskiego bitu. Ponadto utwory zespołu Quo Vadis
znalazły się na wielu składankach i okolicznościowych wydawnictwach.
Zespół zaangażowany jest w różne inicjatywy charytatywne jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Muzyka Przeciwko Rasizmowi (ukazała się płyta kompilacyjna gdzie znalazł się również utwór QUO VADIS obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre i innych), Wykopmy Rasizm ze Stadionów, TOLERANZ (zespół reprezentował Polskę w koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji "Toleranz" promującej szeroko rozumianą tolerancję wśród polskiej i niemieckiej młodzieży).
Na swoim koncie ma również prestiżowe wyróżnienie jakim była nagroda "Złoty Bączek” przyznana przez Program III Polskiego Radia i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na najlepszy zespół w ramach konkursu SIĘ KRĘCI.
W lipcu 1996 jako gospodarz Szczecińskiej odsłony Przystanek Woodstock '96" miał zaszczyt otwierać oraz zamykać całą imprezę.
W kwietniu 2000 zespół otrzymał zaproszenie od Jurka Owsiaka do wzięcia udziału w V Przystanku Woodstock pod hasłem wieczór z QUO VADIS - QUO VADIS & Przyjaciele. Koniec roku upłynął na pracy w studio, gdyż zespół nagrywał dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy "Sezon na leszcza".
Zespół QUO VADIS do tej pory zagrał kilkaset koncertów, kilka tras koncertowych do najważniejszych można zaliczyć: POLITICS TOUR, "WINTER CRUSADE TOUR", CHICAGO (zespół zagrał serię koncertów w USA w Chicago na zaproszenie Fundacji Charytatywnej Running for everyone, CHAOS TOUR 2010 (Polska), CHAOS IN THE UK; (Wielka Brytania), CHAOS IN UKRAINE 2011; (kilkanaście koncertów po całej Ukrainie), DOMINUS SVANTEVITUS 2013 (wspólna trasa
z Percival Schuttenbach promująca połączeniu muzyki folk metalowej, słowiańskiej i thrashowej). W 2014 i 2015 zespół intensywnie koncertował zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii.
Zespół QUO VADIS od zawsze silnie jest związany z miastem Szczecin i szczecińskim sportem. Tomasz SKAYA Skuza lider i wokalista skomponował m.in. pieśń MANOLO na cześć szczecińskiego wojownika MMA Mariusza MANOLO Linkego, hymn imprezy szczecińskiego IRON FIST, ale kompozycją z której jest najbardziej dumny to Hymn Klubu Pogoń Szczecin MY PORTOWCY, skomponowany w czerwcu 2008 z okazji 60-lecia istnienia Klubu. Ważny również był utwór VICTORIA
POLSKA skomponowany do konkursu na EURO 2012 (na utwór wspierający polską reprezentację) i zakwalifikowany do pierwszej dwudziestki finalistów.
W listopadzie 2015 do zespołu dołączył doskonały brazylijski gitarzysta Ian Bemolator, który wniósł sporo świeżej energii do zespołu co widać na koncertach oraz na samej płycie.
W 2016 roku zespół kilkakrotnie koncertował w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, a 3.12.2016r. ukazała się dziesiąta już produkcja zespołu . Płyta nosi tytuł BORN TO DIE i zawiera 10 premierowych kompozycji. Płyta została zrealizowana również w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecina !

QUO VADIS:
Tomasz Skaya Skuza - vocal, bass,
Mateusz Matek Lazar - gitara
Szymon Sajmon Synówka - perkusja
Ian Źdźbło Bemolator - gitara

POLECAMY TAKŻE VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=lVZVsfN6Cbs

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  przyznana     kilka     2013     maciej     kilku     oznacza     jedynym     zdzblo     recenzji     metalmania     jest     wszerz     poznaniu     1500     zrealizowana     2000     zawsze     kazuba     rasizmowi     kazik     nagroda     zloty     drinkers     plyta     euro     zostal     pozycji     chicagoquo     armia     pogon     tworczego     konarska