Going. | Acid Drinkers – In Thrash We Trust / support: Quo Vadis, 230 Volt! - Klub Kwadrat

Acid Drinkers – In Thrash We Trust / support: Quo Vadis, 230 Volt!

18:00 | Niedziela, 17 grudnia 2017

Klub Kwadrat

Koncert

40 zł

40 zł

Organizatorem koncertu jest Galicja Productions (www.galicja.net).

Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00

Jesień? Czar ruszyć w trasę! Acid Drinkers na scenie podczas jesiennych koncertów czuje się wyśmienicie! W tym roku trasa odbywa się pod szyldem „In Thrash We Trust”, co zapowiada jazdę bez trzymanki.
W języku angielskim słowo „thrash” oznacza „hałaśliwą imprezę”, „głośne przyjęcie”, czy „spuszczanie łomotu”. Wydaje się, że definicja słownikowa idealnie oddaje charakter tego, co czeka nas razem z Kwasożłopami podczas koncertów!
Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 28 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną. Acid Drinkers to czterech charyzmatycznych muzyków, czyli Titus, Popcorn, Ślimak i Bobby.

230 VOLT - hardrockowa formacja z Krakowa o uznanej pozycji na polskiej scenie rockowej. Grywała na jednej scenie z takimi zespołami jak Whisbone Ash, Dżem, KAT & Roman Kostrzewski, AcidDrinkers, Coma oraz TSA. W 2004 roku ukazała się debiutancka płyta OK Doktor. Kolejna, z 2011 roku, zatytułowana była po prostu Volt II. W 2016 roku zespół wygrał konkurs Rock Na Plaży Paprocany w Tychach.
13.10.2017 odbyła się premiera najnowszej płyty 230 VOLT: Na krawędzi.
Obecnie zespół gra w składzie:
Grzegorz Babisz – gitara, wokal
Mateusz Gajda – perkusja
Krystian Sobota – gitara
Dariusz Kamiński – gitara basowa

QUO VADIS BORN TO DIE
Długo oczekiwany album szczecińskich metalowców, który ukazał się 3.12.2016r. , właśnie został wznowiony jako drugie wydanie i od 20.11. listopada można go znaleźć w największych sieciach sklepów (EMPIK, MEDIAMARKT itp.).. Born To Die przez wielu uważany za najlepszy album w dotychczasowej karierze zespołu. Będzie to limitowana polskojęzyczka wersja wraz z dodatkowym utworem "Rzeźnik", który został ponownie zaaranżowany i nagrany po 29 latach. Na płycie znalazło się 10 premierowych utworów,
dużo gości m.in. Maja Konarska (Moonlight), Daniel Potasz (Moonlight), Percival Schuttenbach, Maciej Kazuba i inni. Potężne brzmienie, energia, ostrość, ciężar, melodia to w kilku słowach charakterystyka Born To Die. Całość wyprodukowana w Studio HERTZ.

Ogólnie historia:

Historia
Zespół QUO VADIS obchodzący w przyszłym roku 30-lecie działalności jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej niezależnej sceny metalowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. ! Początek zespołu to 1988r. W swojej dotychczasowej działalności zespół miał przyjemność wystąpić i reprezentować Szczecin na większości liczących się festiwalach muzyki rockowej m.in. Metalmania (trzykrotnie), Jarocin (dwukrotnie), Przystanek Woodstock (czterokrotnie), a także w Kopenhadze na "It's Alive", gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago.
QUO VADIS ma na swoim koncie dziewięć płyt: "Quo Vadis", "Politics", "Test Draizea", "Uran", "Po", "Król", "Babel","Infernal Chaos","Novem", "Born To Die". Płyty otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych) oraz zagranicznych portalach muzycznych. Na płycie "Test Draizea" gościnnie wystąpiła śp. Mira Kubasińska - legenda polskiego bitu. Ponadto utwory zespołu Quo Vadis
znalazły się na wielu składankach i okolicznościowych wydawnictwach.
Zespół zaangażowany jest w różne inicjatywy charytatywne jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Muzyka Przeciwko Rasizmowi (ukazała się płyta kompilacyjna gdzie znalazł się również utwór QUO VADIS obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre i innych), Wykopmy Rasizm ze Stadionów, TOLERANZ (zespół reprezentował Polskę w koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji "Toleranz" promującej szeroko rozumianą tolerancję wśród polskiej i niemieckiej młodzieży).
Na swoim koncie ma również prestiżowe wyróżnienie jakim była nagroda "Złoty Bączek” przyznana przez Program III Polskiego Radia i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na najlepszy zespół w ramach konkursu SIĘ KRĘCI.
W lipcu 1996 jako gospodarz Szczecińskiej odsłony Przystanek Woodstock '96" miał zaszczyt otwierać oraz zamykać całą imprezę.
W kwietniu 2000 zespół otrzymał zaproszenie od Jurka Owsiaka do wzięcia udziału w V Przystanku Woodstock pod hasłem wieczór z QUO VADIS - QUO VADIS & Przyjaciele. Koniec roku upłynął na pracy w studio, gdyż zespół nagrywał dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy "Sezon na leszcza".
Zespół QUO VADIS do tej pory zagrał kilkaset koncertów, kilka tras koncertowych do najważniejszych można zaliczyć: POLITICS TOUR, "WINTER CRUSADE TOUR", CHICAGO (zespół zagrał serię koncertów w USA w Chicago na zaproszenie Fundacji Charytatywnej Running for everyone, CHAOS TOUR 2010 (Polska), CHAOS IN THE UK; (Wielka Brytania), CHAOS IN UKRAINE 2011; (kilkanaście koncertów po całej Ukrainie), DOMINUS SVANTEVITUS 2013 (wspólna trasa
z Percival Schuttenbach promująca połączeniu muzyki folk metalowej, słowiańskiej i thrashowej). W 2014 i 2015 zespół intensywnie koncertował zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii.
Zespół QUO VADIS od zawsze silnie jest związany z miastem Szczecin i szczecińskim sportem. Tomasz SKAYA Skuza lider i wokalista skomponował m.in. pieśń MANOLO na cześć szczecińskiego wojownika MMA Mariusza MANOLO Linkego, hymn imprezy szczecińskiego IRON FIST, ale kompozycją z której jest najbardziej dumny to Hymn Klubu Pogoń Szczecin MY PORTOWCY, skomponowany w czerwcu 2008 z okazji 60-lecia istnienia Klubu. Ważny również był utwór VICTORIA
POLSKA skomponowany do konkursu na EURO 2012 (na utwór wspierający polską reprezentację) i zakwalifikowany do pierwszej dwudziestki finalistów.
W listopadzie 2015 do zespołu dołączył doskonały brazylijski gitarzysta Ian Bemolator, który wniósł sporo świeżej energii do zespołu co widać na koncertach oraz na samej płycie.
W 2016 roku zespół kilkakrotnie koncertował w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, a 3.12.2016r. ukazała się dziesiąta już produkcja zespołu . Płyta nosi tytuł BORN TO DIE i zawiera 10 premierowych kompozycji. Płyta została zrealizowana również w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecina !

QUO VADIS:
Tomasz Skaya Skuza - vocal, bass,
Mateusz Matek Lazar - gitara
Szymon Sajmon Synówka - perkusja
Ian Źdźbło Bemolator - gitara

POLECAMY TAKŻE VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=lVZVsfN6Cbs

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej