Going. | Patchlab Festival 2017: Wystawa - Małopolski Ogród Sztuki

​Wystawa ​
instalacji podejmujących temat sztuki danych i sztucznej inteligencji (AI) ​ w ramach 6. festiwalu sztuki cyfrowej Patchlab w Krakowie.
Patchlab Festival po raz szósty podejmuje wyzwanie odkrycia i prezentacji zmian, jakie towarzyszą współczesnej twórczości cyfrowej tworzonej na pograniczu sztuki, nauki, nowych technologii i kreatywnego programowania. Otwieramy się na potencjał kreacyjny nowych mediów, technologii, programowania. Nowe pokolenie artystów działających w dziedzinie mediów elektronicznych szuka innowacyjnych rozwiązań w miejsce wizji romantycznego artysty i tradycyjnych środków przekazu.

24.10 - 19:00 - wernisaż / vernissage
20:00 - Linear performance | Lien-Cheng Wang [TW]
21:00 - Multiverse performance| Boris Chimp 504 [PT]
22:00 – Klub festiwalowy, Unstable Routine live-act | Pauza In Garden

24-29.10.2017 | 10:00-20:00 ​- wystawa

Reading Plan | Lien-Cheng Wang [TW]
Interaktywna instalacja przenosi publiczność w realia tajwańskiej szkoły. Praca ma na celu zwrócenie uwagi i stworzenie pola do dyskusji pomiędzy istotą edukacji humanistycznej, a dążeniem rządu do kreowania konkurencyjnego kapitału ludzkiego.

RadianceScape | XCEED [HK]
Instalacja na pole elektromagnetyczne, projekcję i laser. Wizualizuje dane promieniowania radioaktywnego w Fukushimie i Czarnobylu, pobierane w czasie rzeczywistym. Wzbudza świadomość na temat palącego problemu zanieczyszczenia radioaktywnego.

Tracing Information Society – A Timeline | Technopolitics [AT]
Wielkoformatowa oś czasu wizualizująca ewolucję realiów techniczno-kulturowych - 500 faktów z historii ludzkości kieruje uwagę na wydarzenia i genealogię z dziedzin sztuki, kultury, mediów, polityki, ekonomii, techniki i życia społecznego, które były istotne w procesie formowania współczesnego społeczeństwa informacyjnego.

bias | APNOA [DE/AT]
Rzeźba audiowizualna, która śledzi “podejrzaną” zawartość portali społecznościowych, zwracając uwagę na to, że treść raz opublikowana w social media przestaje być wyłącznie naszą własnością.

Data Selfie | Hang Do Thi Duc [JP/DE]
Rozszerzenie przeglądarki, które pozwala użytkownikom śledzić swoją aktywność na profilach społecznościowych, wyświetlić własne ślady danych i sprawdzić, w jaki sposób algorytmy uczenia się maszyn wykorzystują dane, aby uzyskać informacje na temat naszej osobowości.

Triolog | Jerry Galle [BE]
Interaktywne słuchowisko. Sztuczna inteligencja w trzech osobach, która stopniowo uczy się sztuki konwersacji i … przesłuchiwania. Nawiązując kontakt emailowy z Triolog, można wziąć czynny udział w rozwoju tej konkretnej SI.

Predictive Art Bot. A Generator of Non-Human Artistic Concepts | Nicolas Maigret [FR], Maria Roszkowska [PL]
SI specjalizująca się w tworzeniu przewidywań dotyczących sztuki, które mają za zadanie rozszerzać ograniczoną wyobraźnię człowieka o nowe, nieodkryte dotąd horyzonty.

Emotional Mirror | random quark [UK/GR]
Cyfrowe lustro, analizując wyraz twarzy patrzących w nie osób, pokazuje odczuwane w danej chwili emocje i reprezentuje je jako myśli pojawiające się w formie tweetów. Patrząc w lustro coraz bardziej widoczne staje się sprzężenie zwrotne pomiędzy samopoczuciem, a postrzeganiem.

Dollar Post | Wu I-Yeh [TW]
Projekt porusza ludzki aspekt technologii komunikacyjnych w dobie ciągłego przyspieszenia. W przeciwieństwie do poczty email, użytkownicy systemu Dollar-Post 2.0 mogą mieć wpływ na prędkość dostarczenia wiadomości wybierając różne sposoby wysyłania przesyłki od nowoczesnego po bardzo tradycyjny.

Stellar | Francesco Fabris [IT]
Interaktywna instalacja – sterownik, który analizuje i wizualizuje dane pobierane z gwiazd i gwiazdozbiorów, za pomocą którego można posłuchać, jak może brzmieć kosmos.

Lima | Ali Phi [IR]
Cyfrowa rzeźba audiowizualna zbudowana z cząstek danych analizujących się nawzajem i reprodukujących się. Prosta SI, sprawia wrażenie wirtualnej formy życia, której istnienie całkowicie zależy od ewolucji technologii.

Sandbox | Hsien- Yu Cheng [TW]
Wirtualna instalacja umieszczona w przestrzeni wystawy, wysyła smsy, przewrotnie inspirując do wyobrażenia sobie dzieł, których podobnie jak wiele innych rzeczy i sytuacji w dzisiejszym świecie nie ma, choć jesteśmy przekonani o ich istnieniu.

Pełny program: patchlab.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  ktory     aspekt     uczy     selfie     procesie     srodkow     dane     1900     kieruje     szosty     podobnie     systemu     quark     miec     dollarpost     tworzeniu     rozszerzac     beinteraktywne     inspirujac     algorytmy     social     garden2429102017     wirtualnej     odczuwane     technicznokulturowych     faktow     spolecznosciowych     artistic     mysli     przenosi     innowacyjnych     krakowie