Going. | Patchlab Festival 2017: Graj w PureData - Pawilon Wyspiańskiego

Patchlab Festival 2017: Graj w PureData

16:00 | Środa, 25 października 2017
Pawilon Wyspiańskiego

Warsztat

Free

Free

UWAGA: Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne po uprzedniej rejestracji mailowej: medialab@patchlab.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Graj w PureData – warsztaty programowania muzyki i interakcji dla młodzieży (16-20 lat)
25.10 | środa | 16:00-19:00 | Pawilon Wyspiańskiego

Zamień myszkę i klawiaturę na narzędzia ekpresji i stwórz swoją własną kompozycję muzyczną. Podczas warsztatów nauczysz się podstawowej umiejętności kodowania w darmowym środowisku graficznego programowania PureData, zdobędziesz podstawową wiedzę o tworzeniu kompozycji muzycznej i stworzysz własny instrument elektroniczny, którym dodatkowo będziesz mógł sterować mimiką!
Uczestnicy poznają środowisko programowania graficznego Pure-Data od podstaw (open-source), w którym będą tworzyli nietypowe mechanizmy przetwarzania dźwięku. Warsztat obejmie również podstawowe zasady pracy z muzyką generatywną w Pure-Data. Efektem warsztatów są zaprogramowane przez uczestników instrumenty elektroniczne, które mogą później samodzielnie rozbudowywać. Techniki te są na tyle uniwersalne, że uczestnicy warsztatów będą mogli wykorzystać je w innych projektach i w innych środowiskach niż Pure-Data.

Prowadzący:
Popesz Csaba Láng – przykład twórcy, który dysponuje wieloma kompetencjami – od programowania, przez sztuki wizualne, po wiedzę muzyczną. Jako członek duetu artystycznego Elektro Moon Vision, od 12 lat programuje instalacje interaktywne, głównie w środowisku programowania graficznego PureData, w czym jest ekpertem. Poza działalnością artystyczną, uczy kreatywnego korzystania z narzędzi cyfrowych, programowania interakcji, projektowania projekcji i mappingu. Jego prace prezentowane były m.in. w MQ w Wiedniu, w Yokohamie, w Japonii, na Biennale Sztuki Mediów WRO ’11 i ’15, TADAEX w Teheranie czy PdCon w Nowym Jorku. Prowadził warsztaty i seminaria m.in. w Laboratorium Sztuki Cyfrowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, na ASP w Krakowie, w Blekinge Tekniska Högskola w Szwecji i na New York University. /elektromoon.co.nr/
Warsztaty zorganizowane we współpracy z Fundacją CoderDojo. Sponsor T-Mobile.

Pełny program: patchlab.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  bezplatne     elektromoonconrwarsztaty     podstawowej     dzwieku     sroda     sponsor     krakowie     instrument     ilosc     sztuki     dodatkowo     wyzszej     coderdojo     przez     moga     16001900     uczy     podstaw     generatywna     szwecji     ktorym     cyfrowej     innych     muzyki     tworcy     programuje     wlasny     narzedzia     zdobedziesz     kompozycji     zarzadzania     efektem