Going. | Jazz Forum / Europejskie Targi CJG24 - Teatr Studio

Jazz Forum / Europejskie Targi CJG24

16:00 | Niedziela, 12 listopada 2017
Teatr Studio

Koncert

40/50 zł

40/50 zł

Dorota Miśkiewicz, Bartosz Dworak Quartet, Kuba Wiecek Trio, Pezda / Gawęda Duo i Piotr Orzechowski Pianohooligan, wystąpią na niedzielnym koncercie podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24.

Osobnym koncertem będzie występ artystów związanych z Jazz Forum - ukazujący się bez przerwy od 50 lat miesięcznik jest najdłużej istniejącym, najbardziej prestiżowym i opiniotwórczym pismem jazzowym w Polsce.

Niedziela 12 listopada, godz. 16:00
Wejście od godz. 15.30

Ceny na koncert Jazz Forum:
Cena biletu w przedsprzedaży: 40 zł
Cena biletu w dniu koncertu: 50 zł
https://bilety.cojestgrane24.pl/

Odbiorców, którzy znają DOROTĘ MIŚKIEWICZ przede wszystkim z ostatniej, głośnej realizacji pt. PIANO.PL, podczas której w jednym miejscu wystąpiło z nią kilkunastu wybitnych pianistów jazzowych, może zadziwić fakt, jak różnorodny stylistycznie jest jej muzyczny horyzont. Artystka nieustannie poszukująca, nienasycona, ciekawa świata i samej siebie!

Podczas muzycznego spotkania z publicznością Targów Co Jest Grane Dorota Miśkiewicz zaprezentuje przekrojowy koncert, na który złożą się utwory z jej dotychczasowych autorskich płyt, w tym także z pierwszego albumu, zrealizowanego z Michałem Tokajem, a firmowanego pod nazwą „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven”. Płyta, która powstała w 2005 roku nie jest już dostępna na rynku i choćby z tego powodu warto pojawić się w Teatrze Studio! Wyjątkowy koncert, podczas którego jazzowe inklinacje, za sprawą Michała Tokaja (utytułowanego pianisty, kompozytora pamiętnego albumu „Umiera piękno” nahranego z Agą Zaryan) i Michała Miśkiewicza (perkusity nagrywającego dla światowej wytwórni ECM) – łączą się ze stabilnym, popowym groovem basu Patryka Stachury.
Podczas koncertu przy fortepianie zasiądzie także nie stroniący od eksperymentów Piotr Orzechowski, zwycięzca Jazz Piano Solo Competition festiwalu jazzowego w Montreaux. Obok Michała Tokaja to kolejny artysta z gwiazdorskiego line-upu wspomnianego już projektu PIANO.PL - możemy się zatem spodziewać utworów pochodzących także z tej płyty.

Dorota Miśkiewicz
Michał Tokaj - fortepian
Patryk Stachura - bas
Michał Miśkiewicz - perkusja
gościnnie: Piotr Orzechowski - fortepian


KUBA WIĘCEK – 23 letni saksofonista i kompozytor. Jest bohaterem najgłośniejszego debiutu na polskiej scenie jazzowej tego roku. Jego album „Another Raindrop”, nagrany w trio z Michałem Barańskim (kontrabas) i Łukaszem Żytą (perkusja) ukazał się w niedawno reaktywowanej, prestiżowej serii „Polish Jazz”, będącej najważniejszą polską jazzową kolekcją wszechczasów. To dla „Polish Jazz” nagrywali najwięksi: Komeda, Stańko, Kurylewicz, czy Namysłowski. Kuba Więcek jest pierwszym od 28 lat debiutantem w tej serii, najmłodszym w całej jej historii!
Był również bohaterem marcowej okładki JAZZ FORUM.
Podczas tegorocznej edycji JAZZ FORUM Showcase Kuba Więcek zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Another Raindrop”.


Kuba Więcek - saksofon altowy, sopranowy
Andrzej Święs - kontrabas
Łukasz Żyta - perkusja


PIOTR ORZECHOWSKI „PIANOHOOLIGAN”
Pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, okrzyknięty przez krytykę „najbardziej kreatywnym i bezkompromisowym artystą młodego polskiego jazzu”. Po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 występuje na całym świecie, a każda jego płyta staje się wydarzeniem. Twórczość, stanowiąca syntezę gatunków, wymyka się prostym klasyfikacjom i nie daje zaszufladkować.
Podczas JAZZ FORUM Showcase odbędzie się koncertowa premiera najnowszego projektu solowego Piotra Orzehowskiego „24 Preludes & Improvisations”.
Formalne nawiązanie do „Das Wohltemperierte Klavier” J.S. Bacha jest podkreśleniem metodycznego charakteru materiału, którym Pianohooligan stara się wytłumaczyć fenomen jazzowej improwizacji na przykładach zamkniętych kompozycji i utworów tworzonych spontanicznie.


BARTOSZ DWORAK QUARTET to reprezentanci młodej polskiej sceny jazzowej, pod przywództwem laureata Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta.
Niezwykła mikstura osobowości powoduje, że każdy ich koncert to unikalne muzyczne wydarzenie. Prezentują przestrzenne i wielobarwne podejście do muzyki improwizowanej. Mają korzenie w mainstreamie, który przeradza się w osobliwy modern-jazzowy wytwór, z subtelną nutką polskiego folkloru.
Podczas tegorocznej edycji JAZZ FORUM Showcase muzycy wykonają przedpremierowo utwory z nadchodzącego krążka zatytułowanego „Reflection”, który ujrzy światło dzienne w lutym 2018 roku.

Bartosz Dworak - skrzypce
Piotr Matusik - piano
Kuba Dworak - kontrabas
Szymon Madej - perkusja


PEZDA / GAWĘDA DUO
Mateusz Gawęda – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współtwórca zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, których repertuarem są przede wszystkim jego autorskie kompozycje.

Podczas tegorocznej edycji targów CJG zaprezentuje się w projekcie Duo wraz ze Sławkiem Pezdą. Ich muzyka to połączenie free jazzu, muzyki poważnej i współczesnej. Repertuar zespołu to autorskie kompozycje oraz niewielka garstka standardów jazzowych w bardzo nietypowych aranżacjach. Duet Pezdy i Gawędy występował na najbardziej awangardowych festiwalach w kraju takich jak Art Of Improvisation, Singer Jazz Festival, czy Krakowska Jesień Jazzowa.

Mateusz Gawęda - piano
Sławek Pezda -saksofon

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  osobowosci     oraz     zrealizowanego     pianistow     dzienne     utwory     mlodej     perkusjagoscinnie     mlodego     horyzont     lineupu     forumpodczas     plyty     zespolu     altowy     tworczosc     artysta     jazzu     jazzowe     improwizacji     przy     material     wystepowal     kazdy     muzycznych     perkusja     laureat     ktorych     opiniotworczym     cena     bartosz     przywodztwem