Going. | Łoskot - Gdański Teatr Szekspirowski

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 roku w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach – właśnie do siebie wrócili.
Grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba.

Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy
Piotr Pawlak – gitara
Olo Walicki – kontrabas
Macio Moretti – perkusja

Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi.
Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło.
Starają się i to bardzo – perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 – 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka.
Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci.

Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się. Począwszy od pierwszego koncertu w ramach OFF Festivalu, 4 sierpnia 2017, Łoskot powrócił do koncertowania.

To był jeden z najbardziej znanych i najbardziej wyróżniających się zespołów yassowych. Dziś Łoskot wraca w prawie oryginalnym składzie, a jego członkowie zapowiadają nowe nagrania i wiele koncertów.
– pisze Przemysław Gulda w Gazecie Wyborczej

Mówiąc o Łoskocie, mówię o najważniejszym zespole, w jakim grałem. Istnieliśmy dwanaście lat. Kolejnych dwanaście lat czekałem spokojnie, aż spełni się moje marzenie. Teraz znowu jesteśmy razem – dla muzyki i dla przyjaźni. Na tym polega Łoskot! Dlaczego reaktywacja? Trudno odpowiedzieć. My po prostu chcemy grać! Chcemy grać razem! – podkreśla Olo Walicki


Koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbywa się w ramach jesiennej trasy: I TAKA MUZYKA MNIE INTERESUJE TOUR!, w którą zespół ruszył pod koniec września 2017.

Po ostatnim dźwięku OFFowego koncertu, ktoś z publiki krzyknął „I taka muzyka mnie interesuje”. To piękna i obiecująca deklaracja. Nas też taka muzyka interesuje. Pod tym szyldem zagramy jesienią kilkanaście koncertów – tak o nietypowej nazwie trasy opowiada Piotr Pawlak, gitarzysta grupy, w chwilę po zakończeniu ich pierwszego od dwunastu lat koncertu.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  gulda     nowe     koncertu     prostu     wiele     pisze     zagramy     niczym     czego     deklaracja     aktywne     nazwie     zespolu     zycie     swoja     koncertowaniato     siebie     kojarzy     gazecie     wyrozniajacych     jesienia     czlonkowie     nagrala     marzenie     chcemy     bardzo     czasie     dziecipowoli     basowypiotr     jestesmy     prawie     muzyczne