Going. | Łoskot - Jazz Club Hipnoza

ŁOSKOT

Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy
Piotr Pawlak – gitara
Olo Walicki – kontrabas
Macio Moretti – perkusja

bilety: 30 zł

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 roku w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach – właśnie do siebie wrócili - grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo – perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 – 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci. Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się.

Nasze comiesięczne zgrupowania, próby, rozmowy – prowadzą do powstania nowego materiału, który przygotowujemy dla Państwa i dla Nas. Począwszy od pierwszego koncertu w ramach OFF Festivalu, 4 sierpnia 2017, Łoskot powróci do regularnego koncertowania w Państwie i poza Państwem. Do tego czasu będziemy Państwu oczywiście na bieżąco relacjonować przebieg kolejnych spotkań. Jednym z ostatnich koncertów, przed długą bo 12-letnią przerwą, był koncert w Jazz Club „Hipnoza”, dzisiaj zespół powraca i znów gra w „Hipnozie”, także jak wtedy w ramach festiwalu: jaZZ i okolice.

http://loskot.org/

http://jazziokolice.com/

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  dzisiaj     znow     wtedy     bunt     roku     poczawszy     zeby     bardzo     przerwa     moretti     takze     domy     relacjonowac     swoja     ktory     koncert     yassowej     perkusista     zycie     potrafia     wlasnie     zbyt     basowypiotr     cztery     loskot     kiedy     powroci     zwykle     gitaraolo     muzyki     przejsciach     przed