Going. | Łoskot - Jazz Club Hipnoza

ŁOSKOT

Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy
Piotr Pawlak – gitara
Olo Walicki – kontrabas
Macio Moretti – perkusja

bilety: 30 zł

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 roku w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach – właśnie do siebie wrócili - grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo – perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 – 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci. Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się.

Nasze comiesięczne zgrupowania, próby, rozmowy – prowadzą do powstania nowego materiału, który przygotowujemy dla Państwa i dla Nas. Począwszy od pierwszego koncertu w ramach OFF Festivalu, 4 sierpnia 2017, Łoskot powróci do regularnego koncertowania w Państwie i poza Państwem. Do tego czasu będziemy Państwu oczywiście na bieżąco relacjonować przebieg kolejnych spotkań. Jednym z ostatnich koncertów, przed długą bo 12-letnią przerwą, był koncert w Jazz Club „Hipnoza”, dzisiaj zespół powraca i znów gra w „Hipnozie”, także jak wtedy w ramach festiwalu: jaZZ i okolice.

http://loskot.org/

http://jazziokolice.com/

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  koncert     poczawszy     spotkan     basowypiotr     walicki     12letnia     club     zespolu     ktora     aktywne     przede     poza     czlonkowie     zespol     klarnet     sienasze     saksofony     albumy     nowy     gitaraolo     cztery     dzialalnosc     kiedy     sierpnia     stalo     terapie     wszystkim     hipnoza     festiwalu     fanom     graja     relacjonowac