Going. | Suumoo - LostBar

1 grudnia w domowych wnętrzach LostBaru w samym centrum Krakowa, o godzinie 22:00 będziesz mógł odkryć magiczne brzmienia zespołu Suumoo.


Suumoo – młode trio tworzące błyskotliwą indieelektronikę z polskimi tekstami - coś, czego na naszej rodzimej scenie muzycznej wciąż jest mało.

Zespół powstał na początku 2016 w Lublinie z inicjatywy Pawła i Maćka Kacperczyków, do których po krótkim czasie dołączył Borys Kunkiewicz znany z Flemings i Stonkatank.

Maciek: "Z Borysem znaliśmy się już wcześniej, ale czasami w życiu zdarzają się sytuacje oraz spotkania, które są pewnego rodzaju przeznaczeniem. Od dłuższego czasu planowaliśmy z Pawłem stworzenie nowego projektu muzycznego, który choć trochę będzie odbiegał od tego, co robiliśmy wcześniej. W odpowiednim czasie pojawił się Borys - teraz już trzeci brat Suumoo".

Borys: "Paweł i Maciek z pierwszymi szkicami zgłosili się do mnie, a mi strasznie spodobało się ich nad wyraz dojrzałe myślenie o muzyce. Po zrobieniu pierwszego utworu chłopaki zaprosili mnie do zespołu i tak po tygodniowym namyśle z pozycji producenta stałem się częścią Suumoo."

Zadebiutowali singlem "Flegma", po którym przyszło zaproszenie na poznański Spring Break Festival. To właśnie tam, na jednym z showcase-owych koncertów, zespół pierwszy raz zaprezentował się na żywo. Kolejnym krokiem stało się zaproszenie na Open'er Festival, gdzie grupa zagrała swój... trzeci koncert. W marcu ukazała się ich pierwsza EP-ka zatytułowana "Wojna". Suumoo związali się z wytwórnią Brennnessel założoną przez członków KAMP! i obecnie pracują nad swoim debiutanckim albumem. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo może być o nich głośno!

10 marca 2017 roku ukazała się debiutancka EPka zespołu pt. ,,Wojna”, dostępna na portalach streamingowych:

Spotify: https://play.spotify.com/album/71Ewysi38MWsJsiGKcNktU?play=true&utm_source=open.spotify.com&utm_medium=open
Apple Music/iTunes: https://itunes.apple.com/pl/album/wojna-single/id1193957227
Tidal: http://tidal.com/album/69206103
Bandcamp: https://suumoo.bandcamp.com/

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  pierwszego     zespolu     stalo     zalozona     odbiegal     moze     musicitunes     malozespol     pawlem     break     zdarzaja     stalem     debiutancka     wytwornia     rodzimej     tworzace     ktorym     mlode     nich     httpsplayspotifycomalbum71ewysi38mwsjsigkcnktuplaytrueutm_sourceopenspotifycomutm_mediumopenapple     lublinie     niedlugo     muzyce     2017     zespol     pawla     producenta     odkryc     samym     czasu     swoj     ktore