Going. | Suumoo - LostBar

1 grudnia w domowych wnętrzach LostBaru w samym centrum Krakowa, o godzinie 22:00 będziesz mógł odkryć magiczne brzmienia zespołu Suumoo.


Suumoo – młode trio tworzące błyskotliwą indieelektronikę z polskimi tekstami - coś, czego na naszej rodzimej scenie muzycznej wciąż jest mało.

Zespół powstał na początku 2016 w Lublinie z inicjatywy Pawła i Maćka Kacperczyków, do których po krótkim czasie dołączył Borys Kunkiewicz znany z Flemings i Stonkatank.

Maciek: "Z Borysem znaliśmy się już wcześniej, ale czasami w życiu zdarzają się sytuacje oraz spotkania, które są pewnego rodzaju przeznaczeniem. Od dłuższego czasu planowaliśmy z Pawłem stworzenie nowego projektu muzycznego, który choć trochę będzie odbiegał od tego, co robiliśmy wcześniej. W odpowiednim czasie pojawił się Borys - teraz już trzeci brat Suumoo".

Borys: "Paweł i Maciek z pierwszymi szkicami zgłosili się do mnie, a mi strasznie spodobało się ich nad wyraz dojrzałe myślenie o muzyce. Po zrobieniu pierwszego utworu chłopaki zaprosili mnie do zespołu i tak po tygodniowym namyśle z pozycji producenta stałem się częścią Suumoo."

Zadebiutowali singlem "Flegma", po którym przyszło zaproszenie na poznański Spring Break Festival. To właśnie tam, na jednym z showcase-owych koncertów, zespół pierwszy raz zaprezentował się na żywo. Kolejnym krokiem stało się zaproszenie na Open'er Festival, gdzie grupa zagrała swój... trzeci koncert. W marcu ukazała się ich pierwsza EP-ka zatytułowana "Wojna". Suumoo związali się z wytwórnią Brennnessel założoną przez członków KAMP! i obecnie pracują nad swoim debiutanckim albumem. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo może być o nich głośno!

10 marca 2017 roku ukazała się debiutancka EPka zespołu pt. ,,Wojna”, dostępna na portalach streamingowych:

Spotify: https://play.spotify.com/album/71Ewysi38MWsJsiGKcNktU?play=true&utm_source=open.spotify.com&utm_medium=open
Apple Music/iTunes: https://itunes.apple.com/pl/album/wojna-single/id1193957227
Tidal: http://tidal.com/album/69206103
Bandcamp: https://suumoo.bandcamp.com/

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  grupa     ktorych     wciaz     jednym     zatytulowana     znany     obecnie     stalo     samym     czasu     pawla     epka     strasznie     czlonkow     wnetrzach     wlasnie     lublinie     macka     mnie     spring     showcaseowych     producenta     zaprosili     czescia     bedziesz     szkicami     znalismy     suumoo     mogl     inicjatywy     httpssuumoobandcampcom     oraz