Going. | SHARE NOW - Miłość / Patio Kredytowa 9

SHARE NOW po raz pierwszy!

19 listopada w warszawskim klubie Miłość Kredytowa 9 zaprezentują się artyści, których nie da się łatwo zaszufladkować! Pochodzą oni nie tylko z kraju nad Wisłą, ale również z Rosji, Estonii i Słowacji, gdzie czerpiąc inspirację z lokalnych, współczesnych scen indie, techno czy chwytliwej elektroniki tworzą muzykę prezentującą wysoką jakość artystyczną, kreatywność oraz pragnienie ciągłych twórczych poszukiwań.

Kogo usłyszymy?

YOACHIM - tworzy muzykę elektroniczną, która swobodnie łączy popową chwytliwość z niemal soulową intymnością i techno-bitem, tworząc przy tym efekt kolażu pozbawionego banału i wtórności. Twórczość Yoachima, uznawanego za jednego z najbardziej interesujących wokalistów i kompozytorów obecnych współcześnie na polskiej scenie, to z jednej strony inspiracje elektroniką, a z drugiej umiejętność pisania świetnych tekstów. Artysta również samodzielnie aranżuje i produkuje swoje utwory, a w 2016 roku wydał swój pierwszy minialbum, zatytułowany „Isn't That Gone”, na którym słychać potężny bas i duszne, połamane bity. Muzyka oraz liryczność tekstów i melodii dowodzą, że Yoachim nie tylko sprawnie porusza się pomiędzy gatunkami, ale przede wszystkim jest niezwykle wrażliwym i skupionym artystą.

Kedr livanskiy (aka Yana Kedrina) to pochodząca z Moskwy artystka, która za sprawą swojego pierwszego LP “Ariadna” została doceniona na arenie międzynarodowej (Pitchfork, All Music, Bandcamp). Livansky urodziła się w krytycznym momencie dla historii Rosji - kiedy wyczerpała się idea Związku Radzieckiego, a w czasach rekonstrukcji potępiono dawne wartości. Transformacja kraju sprawiła, że również dorastająca w czasie zachodzących zmian Kedr odkrywała siebie na nowo. W swoich poszukiwaniach wielokrotnie uciekała od otaczającej rzeczywistości w idee romantyzmu, interesując się mitycznymi motywami i bajkowymi obrazami, które znalazły mocne odzwierciedlenie na jej ostatnim długogrającym wydawnictwie. Kedr w wywiadach zaznacza, że “Ariadna” podzielona jest na dwie części. Pierwsza połowa obraca się wokół romantycznych i mitologicznych fantazji, podczas gdy druga inspirowana jest codziennością, miejskim otoczeniem, w którym artystka nagrywała album. W środku całej tej sytuacji znajduje się słuchacz, który w atmosferze pulsującego techno, dźwiękach syntetyzatorów i eterycznego wokalu doświadcza realnych uczuć i emocji.

NOËP to elektro-popowy projekt z Tallina, który tworzy niezwykle utalentowany wokalista i autor tekstów Andres Kõpper. Mimo krótkiego stażu w branży muzycznej artysta zdążył już wywołać sporo szumu na arenie międzynarodowej. Po wydaniu w 2015 roku debiutanckiego singla "Move", NOËP przyciągnął uwagę zarówno miłośników muzyki, jak i profesjonalistów z branży, a sam utwór na Spotify odtworzono ponad 7 milionów razy! Kolejnym ogromnym sukcesem był, wydany w listopadzie 2016 roku, singiel "Rooftop", który został wyróżniony jako Utwór Roku przez Estonian Music Awards 2017. Jego koncerty są tak samo żywiołowe i emocjonujące, jak komponowana muzyka. Kõpper za pomocą keyboardu i laptopa zamienia się w jednoosobowy zespół - o czym już miała okazję przekonać się publiczność w wielu częściach Europy. Do tej pory artysta zagrał liczne koncerty w największych europejskich miastach (m.in. Tallin, Sztokholm, Helsinki, Wiedeń), a także zawładnął sceną znanych festiwali ( Positivus, Flow Festival, Eurosonic czy londyńskie Summer In The City).

The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną, co dało efekt w postaci materiału wyrazistego i złożonego w swojej strukturze. Zamiast pójść na skróty, zespół pozostał wierny swoim inspiracjom i narzuconym przez nie standardom - słychać to w każdej spośród dwunastu piosenek, które znalazły się na The Fruitcakes 2, płycie, która ma nie tylko szansę przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60. wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa

Organizator:
SLOW PR

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współorganizatorzy: Campus Warsaw, A Google Space, Miłość Kredytowa 9

Partnerzy:
Bombilla

Patroni medialni
F5
Zwykłe Życie
Going.
TIDAL
Czwórka Polskie Radio

Więcej informacji na: www.sharenow.pl

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej