Going. | SHARE NOW - Miłość / Patio Kredytowa 9

SHARE NOW po raz pierwszy!

19 listopada w warszawskim klubie Miłość Kredytowa 9 zaprezentują się artyści, których nie da się łatwo zaszufladkować! Pochodzą oni nie tylko z kraju nad Wisłą, ale również z Rosji, Estonii i Słowacji, gdzie czerpiąc inspirację z lokalnych, współczesnych scen indie, techno czy chwytliwej elektroniki tworzą muzykę prezentującą wysoką jakość artystyczną, kreatywność oraz pragnienie ciągłych twórczych poszukiwań.

Kogo usłyszymy?

YOACHIM - tworzy muzykę elektroniczną, która swobodnie łączy popową chwytliwość z niemal soulową intymnością i techno-bitem, tworząc przy tym efekt kolażu pozbawionego banału i wtórności. Twórczość Yoachima, uznawanego za jednego z najbardziej interesujących wokalistów i kompozytorów obecnych współcześnie na polskiej scenie, to z jednej strony inspiracje elektroniką, a z drugiej umiejętność pisania świetnych tekstów. Artysta również samodzielnie aranżuje i produkuje swoje utwory, a w 2016 roku wydał swój pierwszy minialbum, zatytułowany „Isn't That Gone”, na którym słychać potężny bas i duszne, połamane bity. Muzyka oraz liryczność tekstów i melodii dowodzą, że Yoachim nie tylko sprawnie porusza się pomiędzy gatunkami, ale przede wszystkim jest niezwykle wrażliwym i skupionym artystą.

Kedr livanskiy (aka Yana Kedrina) to pochodząca z Moskwy artystka, która za sprawą swojego pierwszego LP “Ariadna” została doceniona na arenie międzynarodowej (Pitchfork, All Music, Bandcamp). Livansky urodziła się w krytycznym momencie dla historii Rosji - kiedy wyczerpała się idea Związku Radzieckiego, a w czasach rekonstrukcji potępiono dawne wartości. Transformacja kraju sprawiła, że również dorastająca w czasie zachodzących zmian Kedr odkrywała siebie na nowo. W swoich poszukiwaniach wielokrotnie uciekała od otaczającej rzeczywistości w idee romantyzmu, interesując się mitycznymi motywami i bajkowymi obrazami, które znalazły mocne odzwierciedlenie na jej ostatnim długogrającym wydawnictwie. Kedr w wywiadach zaznacza, że “Ariadna” podzielona jest na dwie części. Pierwsza połowa obraca się wokół romantycznych i mitologicznych fantazji, podczas gdy druga inspirowana jest codziennością, miejskim otoczeniem, w którym artystka nagrywała album. W środku całej tej sytuacji znajduje się słuchacz, który w atmosferze pulsującego techno, dźwiękach syntetyzatorów i eterycznego wokalu doświadcza realnych uczuć i emocji.

NOËP to elektro-popowy projekt z Tallina, który tworzy niezwykle utalentowany wokalista i autor tekstów Andres Kõpper. Mimo krótkiego stażu w branży muzycznej artysta zdążył już wywołać sporo szumu na arenie międzynarodowej. Po wydaniu w 2015 roku debiutanckiego singla "Move", NOËP przyciągnął uwagę zarówno miłośników muzyki, jak i profesjonalistów z branży, a sam utwór na Spotify odtworzono ponad 7 milionów razy! Kolejnym ogromnym sukcesem był, wydany w listopadzie 2016 roku, singiel "Rooftop", który został wyróżniony jako Utwór Roku przez Estonian Music Awards 2017. Jego koncerty są tak samo żywiołowe i emocjonujące, jak komponowana muzyka. Kõpper za pomocą keyboardu i laptopa zamienia się w jednoosobowy zespół - o czym już miała okazję przekonać się publiczność w wielu częściach Europy. Do tej pory artysta zagrał liczne koncerty w największych europejskich miastach (m.in. Tallin, Sztokholm, Helsinki, Wiedeń), a także zawładnął sceną znanych festiwali ( Positivus, Flow Festival, Eurosonic czy londyńskie Summer In The City).

The Fruitcakes nie silą się na imitowanie muzyki sprzed lat. Nagranie najnowszej płyty było świadomym twórczo procesem, w którym u podstaw komponowania utworów leżał nacisk na brzmieniową spójność, harmonię i dbałość o warstwę liryczną, co dało efekt w postaci materiału wyrazistego i złożonego w swojej strukturze. Zamiast pójść na skróty, zespół pozostał wierny swoim inspiracjom i narzuconym przez nie standardom - słychać to w każdej spośród dwunastu piosenek, które znalazły się na The Fruitcakes 2, płycie, która ma nie tylko szansę przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60. wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa

Organizator:
SLOW PR

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współorganizatorzy: Campus Warsaw, A Google Space, Miłość Kredytowa 9

Partnerzy:
Bombilla

Patroni medialni
F5
Zwykłe Życie
Going.
TIDAL
Czwórka Polskie Radio

Więcej informacji na: www.sharenow.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  aranzuje     bajkowymi     przede     miala     keyboardu     eurosonic     znajduje     kredytowa     projekt     przekonac     dazeniu     porusza     wokol     londynskie     indie     sprawnie     przez     wiare     livansky     jednej     estonii     pozbawionego     roku     mitologicznych     przywrocic     pochodzaca     sprawila     tworczo     najnowszej     intymnoscia     fruitcakes     kedr