Going. | Junior Stress & Selekta Sound - Boogaloo

Junior Stress & Selekta Sound

21:00 | Piątek, 5 września 2014

Boogaloo

Inne

Free

Free

Po zmroku w Magicznym Lesie odbędą się trzy audiowizualne widowiska. Cała plaża zostanie ożywiona za pomocą dźwięku, światła oraz specjalnie
przygotowanych obiektów scenograficznych. Skrupulatnie przygotowana animacja będzie lawirować między wszystkimi przestrzeniami projekcyjnymi, a towarzyszący jej dźwięk wprawi w ruch wszystko wokół. Widowisko będzie niesamowitym przeżyciem zarówno dla dzieci i młodzieży, które swą nieograniczoną wyobraźnią będą współtworzyć magiczną przestrzeń, jak dla osób dorosłych wrażliwych na audiowizualną stronę sztuki.

JUNIOR STRESS wychowany został w domu pełnym muzyki - jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Młody Stress po mikrofon sięgnął już w podstawówce, nagrywając z kolegami z osiedla LSM do hip hopowych podkładów z kaset ojca. Niewiele później do hip hopu dołączyło reggae i raggamuffin.

Pod skrzydłami krewnych i znajomych w sound systemie nabierał wiedzy o muzyce i swobody na scenie. Po kilku latach wyjazdów z Love Sen-C Music powstał pierwszy niezależny projekt Juniora Stressa, czyli Geto Blasta. Lubeski skład młodych muzyków pod wodzą Witka i patronatem Natty B koncertuje już od 2003 roku, ale jak dotychczas jedyną ich oficjalną produkcją jest wydany przez Siła-Z-Pokoju Version Records 12" winylowy singiel który ukazał się w 2008 roku.

W tym samym roku, ale parę miesięcy później, nakładem Karrot Kommando ukazała się solowa płyta Stressa nazwana, jakżeby inaczej, "L.S.M.". Równolegle powstaje Sun El Riddim Band, zespół z którym Junior zaczyna grać swój koncertowy repertuar. Muzycy koncertujący znani wcześniej m.in. z grupy Bakshish oraz chórzystki które potem pojawiły się w składzie wzmocniły i tak już mocny show Juniora Stressa.

Druga, płyta "Dzięki", ukazała się w sierpniu 2013. Nagrana wspólnie z całym składem Sun El tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat, a oryginalne teksty opowiedzą nam m.in. o przemyśle farmaceutycznym, mieszczuchach na wsi, amerykańskim śnie, najsmaczniejszych gofrach na świecie. Jest też parę protest songów i obowiązkowych piosenek o miłości, jak śpiewa sam: "Wziąłem tylko co miałem przy sobie, słów kilka tych co chodzą po głowie, planów ze trzy o tym co jutro zrobię, dwie szczere chęci i jedno przysłowie".

Równoległym projektem Juniora Stressa jest Dancehall Masak - rah. Tu znany jest jako Jurek Dress i razem z 27Pablo i ich selektorem Drajwą propagują muzykę dancehall na swoich cotygodniowych imprezach w Warszawie i na wyjazdowych występach tam, gdzie znajdą się ludzie na tyle nierozsądni by ich zaprosić do siebie.

Junior Stress od początku doceniany jest zarówno przez ludzi ze sceny reggae i hip hop, co pokazuje lista artystów i producentów z którymi współpracował, są to między innymi Eastwest Rockers, Marika, Grubson, usłyszeć go można też na ostatniej płycie Hemp Gru.

SELEKTA SOUND
Jogi Babu aka. Gwoździu dj, producent, remixer od wielu lat zawiązany z polską sceną reggae, dancehall i dub.Jego historia zaczęła się w 1995 roku kiedy zagrał pierwszą imprezę. W 1999 roku powstał Selekta sound system, dołączył Karol "Suka", Pietjah i Sebafari. Powstała idea grania imprez w jamajskim stylu.
Pierwsze produkcje, nagrania ukazały się w 2003 roku, remix na płytę "Axe sound system", "Dub out of Poland", remix "Wszystkie wschody słońca", remix Junior Stress, remix The Bartenders. Poza oficjalnymi produkcjami powstało wiele remix'ów, blend'ów i mixtape'ów.

Organizował i występował z wieloma dj, artystami z kraju i zagranicy jak: Marika, Jamal, Junior Stress, Vavamuffin, Cinq G, East West Rockers, Bauagan Mistrzów, KaCeZet, Bob One, Grubson, Zion Train, Ron King, Big Family.

SEBAFARI
Sebafari ? Selekta Sound ? urodzony w 1976 roku w Warszawie ? Legenda Warszawskiego Żoliborza najbardziej zazielenionej dzielnicy Warszawy. Od kilkunastu lat dzielnie promuje muzykę na Warszawskiej scenie reggae. Uczeń Boba Marleya i Jah Rastafarii All Mighty Haile Selasie I The First? Z Selekta Sound tworzy niesamowite pełne energii bootlegi, remixy, mixtape?y. Give Thanks Too All People Who Love Reggae Music.


MYSTIC BO MYSTIC ROOTS (Berlin)
Mystic Bo jest jednym z najbardziej spektakularnych dj?ów Reggae / Hip Hop. Ma na swoim koncie ponad 13 lat doświadczenia w branży muzycznej i przeszło 1000 zagranych imprez. Mystic Bo daje czadu na imprezach, zabierając uczestników na przejażdżkę górską kolejką po najpotężniejszych, głębokich brzmieniach. Z łatwością żongluje pomiędzy stylami Reggae, Dancehall, Hip-Hop i Funk. Zawsze kładzie nacisk na tekst piosenek, żeby opowiedzieć pewną historię. Można to usłyszeć w szczególności w jego słynnych setach ?Lovers Reggae?.

?Nie chodzi tylko o mixowanie bitów, mixowanie rymów jest moją Mistyczną Drogą, aby komunikować się z tłumem, nawet jeśli ty nie słuchasz słów ? słucha je twoja podświadomość? - mówi.

Obdarzony niezwykłą zdolnością do zostawiania po sobie długotrwałego wrażenia na słuchaczach, nawet po zakończeniu imprezy, jest on wieloletnią atrakcją nocnego życia w Moskwie i Berlinie
.
Jako założyciel Mystic Roots Soundsystem oraz Don't Believe The Hype Crew, Mystic Bo może szczycić się wywindowaniem Reggae i Hip-Hopu w największych klubach w Moskwie i Berlinie na poziom głównego nurtu muzycznego. Rezydent w Solyanka, Hoppetosse i Kulturbrauerei, Kapital.

Od 2005 roku we współpracy z Jah Masonem, Cutty Ranksem, Dawnem Pennem i Daddy Freddy, Ganjamanem i Flammable Beats, prowadzi swój własny cykl imprez "Mystic Nights" w Rosji, Niemczech, Łotwie, Polsce i Meksyku.

Oprócz swoich występów i organizowania koncertów ze znanymi artystami, wśród których byli m. in. Buju Banton, Luciano, Jeru The Damaja, Glen Washington i Aceyalone, Mystic Bo najbardziej znany jest ze swych regularnych imprez: Sunday Selection i Base Station, odbywającym się co-tygodniowo w Berlinie od 1999 r.

Ponadto dzielił również scenę z Guru, KRS ONE, Pharcyde, Mykal Rose, Roots Manuva, SEED, Tanya Stevens i wieloma innymi artystami na niezliczonych koncertach. Mystic Bo grał dla takich marek jak Adidas ("Flammable Nights"), Nissan & Quicksilver (Flammable Snow Board Camp), Red Bull (Access all Areas), Miller (Advance Music) oraz na głównych imprezach w Niemczech jak ?F?te de la Musique?, ?Pop Com? i ?Karneval der Kulturen?, w którym bierze udział ponad milion fanów!

W trakcie swojej kariery, nieprzerwanie krzewi kulturę Reggae/Hip Hopu, pracując dla wydawnictw płytowych, grając w stacjach radiowych, jak również udzielając warsztatów dla Dj'ów w Berlinie, Moskwie i St. Petersburgu.
Jako członek Rosyjskiej Wspólnoty Artystycznej TUSSART, organizuje i występuje na festiwalach w Tajlandii, Turcji, Rosji, Sri Lance, w Meksyku, oraz na Bali i Lombork w Indonezji.

Artysta już teraz ma zaplanowane mnóstwo imprez na przestrzeni nadchodzących miesięcy, usłyszycie więc jeszcze więcej od Mystic Bo, i nie zapominajcie, że mistyk jest zawsze w pobliżu!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej