Going. | T.LOVE 35-lecie - Estrada Stagebar

T.LOVE
35-lecie zespołu

niedziela 17 XII 2017
Estrada stagebar Bydgoszcz
godz: 19:00
support: Kwartyrnik

Ikona polskiego rock&rolla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich kapel wraca na deski klubu Estrada stagebar z okrągłym jubileuszem! Już 17 grudnia formacja Muńka Staszczyka świętować będzie wraz z bydgoską publicznością swoje 35-lecie. Nie zabraknie największych przebojów zespołu, jak również utworów z najnowszej płyty "T.Love", która swoją premierę miała w listopadzie ubiegłego roku. Grudniowy występ T.Love poprzedzi występ supportu - Kwartyrnik.

35 lat na scenie, 11 albumów studyjnych, spośród których większość zyskało status złotych płyt, niezliczona ilość przebojów bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiego rock'n'rolla, a wreszcie bezkonkurencyjna energia sceniczna i rzesze wiernych fanów - tak w skrócie podsumować można karierę legendarnej grupy T.Love, która powstała w 1982 roku w Częstochowie.

Ekipa Muńka, oprócz największych hitów, które od ponad trzech dekad zachwycają serca fanów zagra materiał z najnowszego krążka. W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa „Old is Gold”, którego teksty skupiały się najczęściej na sprawach duchowych, nowy album niesie wiele nawiązań do współczesności. Album - jak mówi Muniek - ostro buja muzą opartą na dobrych melodiach i gitarowych riffach… To swoisty soul-punk tzn. skrzyżowanie czarnej tradycji Motown, czy Stax, z białym rock’n’rollem.
https://www.facebook.com/TLovePage/

Kwartyrnik
Po rosyjsku – kwartirnik. Po ukraińsku – kwartyrnyk. Na potrzeby polskiego słuchacza – Kwartyrnik, a więc połączenie wpływów wschodnich z polskim brzmieniem.
Idea koncertów w mieszkaniu – bo właśnie takie znaczenie skrywa się za tymi słowami – zrodziła się w czasach komunizmu, gdy niepokorni artyści, którzy nie wpisywali się w promowaną odgórnie muzykę, zmuszeni byli szukać innych miejsc na wykonywanie swojej muzyki. W ten sposób rodziły się legendy, które zmieniły oblicze muzyki na Wschodzie – przez „sceny” w mieszkaniach przewinęli się tak muzycy rockowi, alternatywni, jak i bardowie i pieśniarze.
Po latach, choć system upadł, a państwa zmieniły swe nazwy, na Wschodzie idea kwartyników wciąż jest żywa – tamtejsi muzycy nadal lubią dawać mniejsze koncerty w ograniczonej przestrzeni, gdzie bliskość między nimi a słuchaczami często ogranicza się do stołu, gdzie stoją butelki. Magiczny klimat, pełna interakcja twórców i odbiorców, szczerość przekazu i czysta radość grania – właśnie tym charakteryzują się wschodnie kwartyrniki.
***
Historia każdego zespołu zaczyna się od spotkania. W wypadku Kwartyrnika była to wiosna 2015 roku, deszczowy wieczór i legendarna knajpa Corso przy pl. Zbawiciela. To właśnie tam dwóch pasjonatów Wschodu – Bartosz Andrejuk i Tomasz Piechal – poznali się i przybili pierwsze serdeczne piątki. Kilka miesięcy później zgadali się, że niezależnie od siebie, podczas kolejnych swych podróży na Ukrainę, trafili na świetne imprezy - kwartyrniki. Niezatarte wrażenia z tego doświadczenia szybko zaowocowały decyzją – trzeba to zrobić w Polsce!
Apetyt rośnie w miarę grania i szybko po sukcesie pierwszego koncertu powstała inicjatywa kolejnego występu – tym razem z własnymi piosenkami. Z połączenia poezji Bartka i tekstów oraz muzyki Tomka szybko wykuto pierwsze numery zespołu. Debiutanckie nieśmiałe kompozycje na tyle spodobały się innym zaproszonym muzykom, że ci w błyskawiczny sposób dołączyli się do procesu twórczego i aranży.
W ten sposób, kilka miesięcy po imprezie, w marcu 2016 roku grupa znajomych weszła do Tarchostudia i nagrała premierowy album zespołu Kwartyrnik, który gra i tworzy w następującym składzie:

Tomasz Piechal - wokal, gitara akustyczna
Bartek Andrejuk - wokal, poezja
Igor Spolski - chórki, mandoliny, banjo i ukulele
Sidney Polak - chórki, perkusja, przeszkadzajki.
Michal "Afrojax" Hoffmann - chórki, gitara akustyczna, bas
Leszek Zając - chórki, bas
Damian Orłowski - skrzypce, klawisze

Idea ich grania zasadza się na prostych, wywodzących się z kwartyrników, wartościach: szczerość przekazu i grania oraz radość z interakcji z ludźmi.

I właśnie w tym duchu powstał ich debiutancki krążek.

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  szczerosc     mieszkaniu     supportu     zmuszeni     grupy     okraglym     przybili     niesie     sceniczna     przez     plyty     musza     kazdy     dawac     wskazanego     podpisane     mozna     zycia     miec     czestochowieekipa     piatki     czasach     oparta     trafili     legendarna     tymi     polskich     czesto     system     bialym     estrada     kazdego