Going. | Kalifornia/Grace Slick - TR Warszawa

Kalifornia/Grace Slick

19:00 | Piątek, 29 grudnia 2017
TR Warszawa

Teatr

30 zł

30 zł

Już 8 grudnia najnowsza premiera René Pollescha w TR Warszawa! Zapraszamy na spektakl „Kalifornia i Mur Pacyfiku, o który rozbija się fala ekspansji kolonialnej na Zachód i cofa w postaci zintensyfikowanych światów wewnętrznych, przedstawione przez zespół aktorski szpitala psychiatrycznego w Palo Alto pod kierownictwem Mrs Grace Slick”. W "rolach" głównych: Agnieszka Podsiadlik, Tomek Tyndyk i Justyna Wasilewska!

Kalifornia to przestrzeń geograficzna, kulturowa i mentalna, do której nawiązuje najnowsze przedstawienie René Pollescha, oparte na tekście napisanym specjalnie dla TR Warszawa. Zrodzone w Kaliforni w latach 60. XX wieku prądy intelektualne i obyczajowe zmieniły oblicze Zachodu. Dzisiaj w sercu Doliny Krzemowej - Palo Alto, gdzie swoje siedziby mają największe firmy internetowe i technologiczne, decyduje się teraźniejszość i przyszłość kapitalistycznego świata.

Spektakl René Pollescha jest podróżą do brzegów Pacyfiku i z powrotem, śladami cywilizacyjnej fali, która wraca dzisiaj do Europy w postaci cyfrowych technologii, wirtualnych rzeczywistości i nowych modeli ekonomii. To próba zrozumienia, dokąd zaprowadziła zachodnią cywilizację ekspansja kolonialna i poszukiwanie nowych terytoriów. Przewodniczką w tej wędrówce będzie Grace Slick, gwiazda amerykańskiego rocka lat 60., ikona ruchu hippisowskiego. Psychodelia i sieciowy biznes, rewolucja seksualna i podbój kosmosu, wirtualne światy i startupy spotykają się w tym przedstawieniu, które jest trzecią – po „Ragazzo dell’ Europa” i „Jackson Pollesch” – produkcją Pollescha w TR Warszawa.

------------------------

Od reżysera:

Jest tylko jeden obraz, jedno zdjęcie, na którym znajduje się cała ludzkość. Poza trzema osobami.

Tak, trzech osób nie było na tym zdjęciu, które ukazywało całą ludzkość, zawierało całą ludzkość i jednoczyło całą ludzkość: na pierwszym zdjęciu naszej planety, zrobionym z kosmosu. To był w pewnym sensie globalny obraz. Uniwersalistyczna ikona. A jednak, jak wiadomo: trzy osoby, które zrobiły to zdjęcie, nie znalazły się na obrazie.

Często mówi się, że rok 1968 definiują majowe protesty studenckie, ale w rzeczywistości symbolem tej epoki jest zdjęcie, przekazane przez załogę misji Apollo 8. Czyli przez trzech astronautów. To jest moment, kiedy rozwój ludzkości zaczyna się mocno chwiać.

W tym punkcie ekspansja na zewnątrz, w kosmos, ekspansja, której zawdzięczamy ten obraz, tę uniwersalistyczną ikonę, odwraca się o 180 stopni i stwarza ostateczne wnętrze.

Od tej chwili cała Ziemia nie zna już zewnętrza.

Jednocześnie w Kalifornii fala ekspansji kolonialnej na Zachód zderza się z fizyczną, terytorialną granicą – Pacyfikiem - i zaczyna poszukiwać nowych obszarów - w technologii, niematerialnym świecie wirtualnym i w psychologii. Kalifornia staje się awangardą światowego rozwoju, wraz z którym rozpoczyna się nieodparcie kusząca epoka zamknięcia i intensyfikacji wnętrza. Jesteśmy jej świadkami.

Ideologia Kalifornijska, kalifornijski kapitalizm sieciowy, kalifornijska awangarda - to podbiło cały pozostały kapitalistyczny świat.

------------------------

tekst i reżyseria: René Pollesch
scenografia i kostiumy: Nina von Mechow
asystentka reżysera: Karolina Gębska
inspicjentka: Katarzyna Gawryś-Rodriguez
kierowniczka produkcji: Katarzyna Białach

obsada:
Agnieszka Podsiadlik, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska

------------------------

▼ TERMINY:

5 grudnia 2017, g. 19:00 / spektakl przedpremierowy
6 grudnia 2017, g. 19:00 / spektakl przedpremierowy
7 grudnia 2017, g. 19:00 / spektakl przedpremierowy
8 grudnia 2017, g. 19:00 / premiera
9 grudnia 2017, g. 19:00
10 grudnia 2017, g. 20:00
29 grudnia 2017, g. 19:00
30 grudnia 2017, g. 19:00

------------------------

▼ BILETY:

70 PLN (normalne)
30 PLN (ulgowe)
20 PLN (wejściówka)
1 PLN (dla studentów szkół i uczelni artystycznych)

kup bilet on-line: https://bilety.trwarszawa.pl/

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  kapitalizm     zachod     staje     szkol     cywilizacyjnej     oparte     dzisiaj     swiecie     zachodu     chwili     grace     kosmos     ukazywalo     obsadaagnieszka     technologiczne     oblicze     premiera     zdjecie     misji     poza     przedstawieniu     zawieralo     caly     wiadomo     czyli     kolonialna     terazniejszosc     osob     swiatowego     granica     ekspansji     biznes