Going. | Kolęda jest kobietą - Blue Note Poznań

Po powierzchni świątecznej codzienności pływa wiele obrazów, które niemal wrosły w nas, choć naszymi nie są. Chcemy sięgnąć głębiej, do korzeni, aby przywrócić tym wyjątkowym Świętom ich nastrój i magię. Stworzyć przestrzeń, w której stają się one czasem powrotu do polskiej tradycji, do dzieciństwa, miejscem spotkań z drugim człowiekiem. Taka wspólna podróż może odbyć tylko do obszarów, które wszyscy dobrze znamy, które są dla nas niezmiennie szczególne, czyli do polskiej kolędy i pastorałki. Wlałyśmy we wszystkie utwory prezentowane przez nas w programie “Kolęda jest kobietą...” całą naszą pasję, radość i energię, które natychmiast udzielają się słuchaczom.

Serdecznie zapraszamy na koncert "Kolęda jest kobietą" w wykonaniu trzech instrumentalistek:

Kasia Pakowska - głos i perkusjonalia
Joanna Dudkowska - gitara basowa
Agnieszka Kowalczyk - wiolonczela
Dr Blues VJ - realizacja oświetlenia

Kasia Paskowska
wokalistka, pianistka, autorka tekstów i fotografka. Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta.
Część jej muzycznej osobowości to dym i lasery (Flying Moses, SheMoans), drugą, bardziej liryczną odsłonę, ujawnia pod szyldem Charles Pakowsky oraz Kacha Pakosa Band, gdzie występuje z wrocławskimi muzykami.
Od ponad dwóch lat jest entuzjastką śpiewu tradycyjnego, czemu daje wyraz w zespole Ovo
oraz podczas zajęć ze studentami, którzy chcą uczyć się słowiańskich pieśni. Do tej pory śpiewała lub śpiewa nadal w zespołach: Charles Pakowsky, Flying Moses, Miss Jass, SheMoans, Sounds Grape, OVO,
The Sound Office oraz Kacha Pakosa Band.

Joanna Dudkowska
basistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Członkini ogólnoświatowego teamu Bass Players United. Grała na największych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. International Blues Challenge 2015 Memphis TN - USA, Bliuzo Naktys - Litwa, Blues Alive – Zlin, Rawa Blues Festival, Young Stars Festival 2014, Festiwal Marzeń 2015 i wiele innych. Występowała z wieloma znanymi muzykami: Robertem Chojnackim, Wojciechem Hoffmannem, Niki Buzzem, Dr Bluesem, Grzegorzem Kupczykiem, Leszek Cichońskim. Obecnie współpracuje z Felicjanem Andrzejczakiem (Budka Suflera), zespołem Shemoans, Robert Chojnacki&, Witek Łukaszewski & Grand Piano, SoulfunK – Dr Blues & Joanna Dudkowska. Trzy lata z rzędu była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych ankiety Blues Top. Razem z amerykańskim gitarzystą Niki Buzzem i zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który został najlepszą płyta bluesową roku 2013 w Polsce. W marcu 2015 roku ukazała się na okładce w ogólnopolskiego magazynie BASISTA.

Agnieszka Kowalczyk
wiolonczelistka, absolwentka AM w Poznaniu, która przełamuje swoje klasyczne wykształcenie i poszukuje inspiracji w muzyce innych gatunków. Współpracowała z wieloma muzykami zarówno sceny jazzowej jak i rockowej czy elektronicznej. Występowała i nagrywała m.in. z zespołem Nicole Mitchell, Dee Alexander, grupą Adre' N'Alin czy An_Arche. Od kilku lat współpracuje też z Rayem Wilsonem, ostatnim wokalistą Genesis. Zagrała na festiwalu Open'er czy Tauron Nowa Muzyka, Transatlantyk i innych. Współpracuje z reżyserami teatralnymi i twórcami muzyki teatralnej. Można ją było usłyszeć i zobaczyć w spektaklach Teatru Nowego w Poznaniu, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Biuro Podróży czy grupy teatralnej Usta Usta. Występuje również w ramach swojego solowego projektu KOVA na wiolonczelę elektryczną i loop station.


joannadudkowska@op.pl
kova.aga@gmail.com
pakowska@gmail.com

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  poszukuje     polskich     klasyfikowana     zostal     teatralnymi     robertem     znanymi     pwsz     glebiej     bluesowa     piano     piesni     koncert     terapeuta     trzech     korzeni     gatunkow     akademii     moze     chca     trzy     stationjoannadudkowskaopplkovaagagmailcompakowskagmailcom     studentami     liryczna     wiolonczeladr     swojego     natychmiast     elektryczna     soulfunk     wszyscy     festiwal     bandjoanna