Going. | Kolęda jest kobietą - Blue Note Poznań

Po powierzchni świątecznej codzienności pływa wiele obrazów, które niemal wrosły w nas, choć naszymi nie są. Chcemy sięgnąć głębiej, do korzeni, aby przywrócić tym wyjątkowym Świętom ich nastrój i magię. Stworzyć przestrzeń, w której stają się one czasem powrotu do polskiej tradycji, do dzieciństwa, miejscem spotkań z drugim człowiekiem. Taka wspólna podróż może odbyć tylko do obszarów, które wszyscy dobrze znamy, które są dla nas niezmiennie szczególne, czyli do polskiej kolędy i pastorałki. Wlałyśmy we wszystkie utwory prezentowane przez nas w programie “Kolęda jest kobietą...” całą naszą pasję, radość i energię, które natychmiast udzielają się słuchaczom.

Serdecznie zapraszamy na koncert "Kolęda jest kobietą" w wykonaniu trzech instrumentalistek:

Kasia Pakowska - głos i perkusjonalia
Joanna Dudkowska - gitara basowa
Agnieszka Kowalczyk - wiolonczela
Dr Blues VJ - realizacja oświetlenia

Kasia Paskowska
wokalistka, pianistka, autorka tekstów i fotografka. Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta.
Część jej muzycznej osobowości to dym i lasery (Flying Moses, SheMoans), drugą, bardziej liryczną odsłonę, ujawnia pod szyldem Charles Pakowsky oraz Kacha Pakosa Band, gdzie występuje z wrocławskimi muzykami.
Od ponad dwóch lat jest entuzjastką śpiewu tradycyjnego, czemu daje wyraz w zespole Ovo
oraz podczas zajęć ze studentami, którzy chcą uczyć się słowiańskich pieśni. Do tej pory śpiewała lub śpiewa nadal w zespołach: Charles Pakowsky, Flying Moses, Miss Jass, SheMoans, Sounds Grape, OVO,
The Sound Office oraz Kacha Pakosa Band.

Joanna Dudkowska
basistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Członkini ogólnoświatowego teamu Bass Players United. Grała na największych festiwalach w Polsce i za granicą m.in. International Blues Challenge 2015 Memphis TN - USA, Bliuzo Naktys - Litwa, Blues Alive – Zlin, Rawa Blues Festival, Young Stars Festival 2014, Festiwal Marzeń 2015 i wiele innych. Występowała z wieloma znanymi muzykami: Robertem Chojnackim, Wojciechem Hoffmannem, Niki Buzzem, Dr Bluesem, Grzegorzem Kupczykiem, Leszek Cichońskim. Obecnie współpracuje z Felicjanem Andrzejczakiem (Budka Suflera), zespołem Shemoans, Robert Chojnacki&, Witek Łukaszewski & Grand Piano, SoulfunK – Dr Blues & Joanna Dudkowska. Trzy lata z rzędu była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych ankiety Blues Top. Razem z amerykańskim gitarzystą Niki Buzzem i zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który został najlepszą płyta bluesową roku 2013 w Polsce. W marcu 2015 roku ukazała się na okładce w ogólnopolskiego magazynie BASISTA.

Agnieszka Kowalczyk
wiolonczelistka, absolwentka AM w Poznaniu, która przełamuje swoje klasyczne wykształcenie i poszukuje inspiracji w muzyce innych gatunków. Współpracowała z wieloma muzykami zarówno sceny jazzowej jak i rockowej czy elektronicznej. Występowała i nagrywała m.in. z zespołem Nicole Mitchell, Dee Alexander, grupą Adre' N'Alin czy An_Arche. Od kilku lat współpracuje też z Rayem Wilsonem, ostatnim wokalistą Genesis. Zagrała na festiwalu Open'er czy Tauron Nowa Muzyka, Transatlantyk i innych. Współpracuje z reżyserami teatralnymi i twórcami muzyki teatralnej. Można ją było usłyszeć i zobaczyć w spektaklach Teatru Nowego w Poznaniu, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Biuro Podróży czy grupy teatralnej Usta Usta. Występuje również w ramach swojego solowego projektu KOVA na wiolonczelę elektryczną i loop station.


joannadudkowska@op.pl
kova.aga@gmail.com
pakowska@gmail.com

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  radosc     band     ramach     szczegolne     joanna     charles     muzykow     wyjatkowym     glebiej     teatralnymi     wszystkie     zespolem     koledy     robertem     hoffmannem     realizacja     spiewala     bandjoanna     granica     litwa     rzedu     glosu     lasery     chojnackim     cala     uslyszec     instrumentalistekkasia     flying     znanymi     zespolach     najlepsza     soulfunk