Going. | New York Festiwal 2017-2018! Xxii Edycja! - New York - Klub Muzyczny

New York Festiwal 2017-2018! Xxii Edycja!

20:00 | Środa, 7 marca 2018
New York - Klub Muzyczny

Koncert

Free

Free

Zagrają: THE BELLS, TRANSGRESJA, RADIOAKTYWNY ŚWIAT!

THE BELLS
Na początku był Konti i Bursztyn , potem stwórca zesłał mu Ebiego i tak powstała sekcja rytmiczna.
Całkowici amatorzy, dla których muzyka jest odskocznią od rzeczywistości i lekarstwem na problemy dnia codziennego, postanowili złożyć trochę dźwięków w fajne do posłuchania utwory. Wiadomo, co dwie głowy to nie jedna, ale czasem to za mało, pojawił się więc Mohave. Na początku było lżej, nawet troche poetycko i popowo, ale wulkan energii drzemiący w Kontim nie pozwala mu uderzać delikatnie w bębny, więc postanowiliśmy, że będzie głośno, mocno i rockowo. Na kim się wzorować? Konti miał mieć na imię AC/DC ale się przy chrzcie nie zgodzili, więc ma tak na drugie, i zna ich na pamięć, a że układ akordów też fajnie brzmi postanowiliśmy, że troszkę ich podpatrzymy.
Potem już jakoś poszło, przyszli Janek i Jocker i po kilku próbach zagraliśmy pierwszy koncert. W Złotym Potoku na błoniach, troszeczkę po ciemku, troszeczkę z tremą, zagraliśmy charytatywnie na Jurajskim Zakończeniu Lata 2016. Zaczęło się świetnie, pierwsze wyróżnienie na VII Free Art Fest From Poland '2016, kilka mniejszych koncertów w klubach, Hubertus i Basteja w Olsztynie, Biały Borek i ... II miejsce na przeglądzie TFP w 2017 r.
...i trochę zawirowań kadrowych, poszukiwanie drugiej gitary, a w między czasie powoli do przodu. I znów kilka grań w małych klubach, WOŚP na olsztyńskim rynku, próby, próby, testowanie potencjalnych gitarzystów, aż w ostateczności padło na Sebę. No i chyba zaczęło się już kręcić na dobre, dlatego szykujcie się na dawkę mocnego rocka od THE BELLS. M.in. Cykliczne imprezy rockowe „Czwartki z The Bells”. Przegląd Zespołów Rock Wręcz .
https://www.facebook.com/thebellsczestochowa/
https://www.youtube.com/watch?v=3nAQ8tNrMA4

TRANSGRESJA
Śląsko-dąbrowski zespół, grający szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal.
Założony w 2015 roku, po okresie przygotowywania materiału, zadebiutował na scenie w lutym 2016. Niedługo później światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu - "Ludzie atomów masowej destrukcji" - zawierające trzy utwory nagrane na tzw. "setkę".
Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: "100-tka i gra muzyka" w Dąbrowie Górniczej, "FAZA 2017" w Katowicach oraz "Rockosz 2017" w Bielsku-Białej. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : Srogo, Lao Che, Lunapar, Proletaryat czy T.Love. W 2017 zagrali podczas Juwenaliów Podbeskidzia przed Happysad, oraz podczas finalowego dnia Juwenaliów Śląskich przed Organkiem i Luxtorpedą. Zgodnie z duchem transgresjonizmu - przekraczania granic, łamania utartych schematów - muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku.
We wrześniu 2017 ukazało się pierwsze pełne wydawnictwo zespołu - EPka "Spokój znajdzie niewielu", nagrana w "Studio dmb" w Bielsku-Białej.
https://www.facebook.com/pg/transgresja/
https://www.youtube.com/watch?v=QCA6IQZPwkc

RADIOAKTYWNY ŚWIAT
To energetyczny zespół, który czerpie z różnych nurtów muzyki, głównie z rocka alternatywnego i piosenki aktorskiej. Charyzma i teatralna sceniczność wokalistki oraz nietuzinkowy wokal przykuwają od samego początku uwagę słuchacza. Koncerty zespołu są swego rodzaju przedstawieniem aktorskim opatrzonym ciekawą, w opinii niektórych bardzo "niepolską" muzyką.
Zespół wypuścił na świat do tej pory dwie niekomercyjne EPki - "Radioaktywny Świat" (2012) i "Fukushima moja miłość" (2013). Radioaktywni zagrali liczne koncerty w całej Polsce. Supportowali KULT, Farben Lehre, The Analogs, Brylewski & Lipiński, Komety, Strachy na Lachy, i wielu innych. Pojawiali się na imprezach takich jak Summer Fall Festiwal Płock 2016, Juwenalia UW, Oldschool Fest, Dni Ursynowa, Old Town Festiwal.
Zespół zdobywał liczne wyróżnienia na na Festiwalach, między innymi: 1-wsze miejsce w konkursie Stage4you Juwenalia UW 2014, nagroda dla Gośki Andrzejewskiej za "Wyrazistość sceniczną" na Festiwalu FAMA 2013, Laureat Festiwalu FAMA 2013 (wyróżnienie w kategorii "Muzyka"), finał eliminacji Juwenalia PW 2014 (nagroda publiczności). Zespół został też półfinalistą 8 edycji Must Be The Music, spotykając się z bardzo dobra opinią Kory Jackowskiej i pozostałych członków Jury.
Zespół założony przez Gośkę Andrzejewską, atomową wokalistkę vel Pani Zaraza oraz Voytka (gitara) i Maro (bas) w roku 2015 uzupełnił Paweł "paola" Caban, perkusista takich zespołów jak Strajk, Offensywa, Sjel i gościnnie Farben Lehre akustycznie.
https://www.facebook.com/RadioaktywnySwiat/
https://www.youtube.com/watch?v=VZV3DrGzA4I
https://www.youtube.com/watch?v=erHbQTHUjd0

Zostań JUROREM "New York Festiwal 2017-2018" i zobacz swój ulubiony zespół w WIELKIM FINALE!
Wszyscy Goście klubu uczestniczący w "New York Festiwal 2017-2018
otrzymają okazję do zagłosowania na swoich faworytów.
Na specjalnej karcie otrzymanej u barmana lub kelnerki wytypują swojego zwycięzcę
i wrzucą do pudełka oznaczonego "New York Festiwal 2017-2018".
Głosy będą liczone zaraz po koncertach - w każdą środę - a wyniki podane na Fan Page "New York Festiwal".
Zespół, który otrzyma najwięcej głosów w przedziale czasowym od 4 października 2017 do końca lutego 2018 - ma zagwarantowane 6 miejsce w Wielkim Finale, który nastąpi 14 marca 2018.

JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Konrad Jeremus – Guitar Harmony
Karol Sakosik – Gazeta Wyborcza
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) - Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa
• WARSZTATY GITAROWE z Konradem Jeremusem (Dla gitarzysty o największym potencjale) - Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska

Start godz.20:00
Wstęp free

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  swoj     rzeczywistosci     finalewszyscy     muzyka     happysad     postanowili     specjalnej     czwartki     zwyciezcei     przeglad     juryzespol     wypuscil     otrzyma     dnia     liczone     marca     akustyczniehttpswwwfacebookcomradioaktywnyswiathttpswwwyoutubecomwatchvvzv3drgza4ihttpswwwyoutubecomwatchverhbqthujd0zostan     wielkim     mohave     organkiem     energetyczny     fama     jeremus     poszlo     liczne     laureat     przegladzie     przez     znajdzie     uwage     york     epki