Going. | Wernisaż wystawy Krzysztofa Jarczewskiego - Lordi's Club & FooFoo Bar

Wernisaż wystawy Krzysztofa Jarczewskiego

18:30 | Wtorek, 14 listopada 2017
Lordi's Club & FooFoo Bar

Wystawa

Free

Free

ŁÓDZKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE
zaprasza na wernisaż wystawy fotografii
Krzysztofa Jarczewskiego
„Gwiazdy prerii i twardziele westernu”
w dniu 14 listopada 2017 r. o godz. 18.30
Galeria Fotografii im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102
Wystawę będzie można oglądać do dnia 27 listopada 2017 r.

Wystawa fotografii Krzysztofa Jarczewskiego „Gwiazdy prerii i twardziele westernu”, ekspozycja, pokazująca wieloletnie marzenie autora o przeniesieniu widzów do świata westernu- koni, Dzikiego Zachodu.
Pierwszy kalendarz, „Twardziele Westernu”, powstał dla Marysi Kobak, która potrzebowała wsparcia finansowego na rehabilitację po ciężkim wypadku samochodowym. Jego nadrzędnym celem było niesienie pomocy, za co w tym miejscu należą się podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do jego powstania. Wyjątkowi ludzie, piękne gesty, harmonijna współpraca, to elementy, które sprawiły, że praca włożona w powstanie kalendarza dała
ogromną przyjemność zarówno autorowi zdjęć, jak i modelom. Powstał w ubiegłym roku w miasteczku Western City w Ścięgnach pod Karpaczem, w którym tuż po przekroczeniu bram przenosimy się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Modelami do pierwszej edycji kalendarza byli twardzi faceci z zasadami, nierozłącznie związani z końmi i mocno osadzeni w stylu western, poprzez swoje zawodowe lub hobbystyczne poczynania.
Fotografie do drugiej edycji kalendarza -„Gwiazdy prerii”- również
,częściowo powstały w Western City, ich bohaterkami, tym razem, stały się kobiety- dzielne i silne, w których bystre oko fotografa dostrzegło godne wyeksponowania piękno, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Modeli obu edycji łączy podejście do pracy z końmi- opierające się na porozumieniu, odrzucające przemoc. Dzięki nim wspólny świat ludzi i zwierząt staje się lepszym miejscem.
Poprzez swoje fotografie Krzysztof Jarczewski udowadnia, że jest nie tylko fotografem prasowym, ale i wrażliwym artystą potrafiącym się doskonale odnaleźć również w fotografii portretowej. Charakterystyczne, często tajemnicze zdjęcia, będące wynikiem wyrafinowanej gry światłem, przenoszą widzów w świat Dzikiego Zachodu. Wystawa dostarcza zarówno głębokich doznań estetycznych, ale również promuje styl western, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, między innymi dzięki fotografiom do obu edycji kalendarza, co było także zgodne z intencją autora.

Krzysztof Jarczewski – współpracuje z miesięcznikami; Newsweek Polska, Forbes, Puls Biznesu, Angora. Jest członkiem Polskiej Agencji Fotografów FORUM i Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  kobak     swoje     odrzucajace     rewolwerowcow     coraz     zlota     przyczynily     bedace     agencji     wyeksponowania     fotograficznezaprasza     miesiecznikami     godne     fotografem     wynikiem     takze     prerii     razem     dnia     dniu     pomocy     wystawa     hobbystyczne     ktore     city     styl     2017     koni     miasteczku     listopada     przemoc     doznan