Going. | Grażyna Grobelna - Pardon, To Tu

Spotkanie autorskie z Grażyną Grobelną w ramach warsztatów dla dzieci "Kropka w kropkę".

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na spotkanie autorskie połączone z warsztatami plastycznymi "Kropka w kropkę". Autorka przygotowałą również muzyczną niespodziankę.

?O Onku, Once i dwóch balonikach? to debiutancka książka Grażyny M. Grobelnej. Prosta historia dwojga bohaterów: Onka i Onki, którzy dzięki swoim balonikom odkrywają umiejętność latania. Nie ustają w próbach ocalenia jej, gdy baloniki tracą powietrze. Zmagają się z myślą, że kiedyś zabraknie dwóch błyszczących baloników. Z pomocą przychodzą mądrości Najstarszych zsyłane w snach oraz srebrny wiatr. 

Opowiedziana subtelnie i nie wprost, słowem i rysunkami historia jest lekturą dla Dziecka, jak i dojrzałego Czytelnika. Znajdujemy w niej miłość, odwagę, umiejętność fruwania nad tym, co przyziemne, również pożegnanie. Ale czy żegnając nie można patrzeć wysoko?

Autorka jest filozofem i muzykiem z wykształcenia. Tańczy, maluje, pisze, a na co dzień uczy jak ruchem słuchać muzyki. Jest autorką cyklicznych słuchowisk radiowych - bajek, emitowanych w latach 2004- 2006 w Radio Emaus. W 2013 po raz pierwszy wystawiła swoje obrazy ?Droga do domu? Poznaniu oraz spektakl jednej tancerki i dwóch muzyków pt. P R Z E Z R O C Z Y S T A. Prowadzi bloga agdybyposwojemu.blogspot.com, jest współzałożycielką Teatru ATOFRI.

Spotkaniu będą towarzyszyły warsztaty plastyczne kolektywu "Kropka w Kropkę", podczas, których będziemy tworzyć własne książeczki.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej