Going. | Raphael Rogiński Solo - Pardon, To Tu

Raphael Rogiński Solo

20:30 | Niedziela, 21 września 2014

Pardon, To Tu

Koncert

20 zł

20 zł

Raphael Roginski. Ciągle poszukujący, zawsze zaskakujący. Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, zagości w naszych skromnych progach nie pierwszy raz. Co tu się dziwić: Jest pomysłodawcą tylu muzycznych projektów, ze aż ciężko byłoby je tutaj wymienić.

Są to m.in. Shy Albatross, Alte Zachen, Shofar, Wovoka... Każdy koncert z jego udziałem jest obszyty niewytłumaczalną magią - szczególnie jego solowe występy. Zatem nic innego nam już nie pozostało jak tylko z całego serca naszych gości zaprosić na kolejna podróż w nieznane.

Raphael Rogiński
Od samych początków działalności twórczej, skupiony jest przede wszystkim na improwizacji wynikającej z jazzu i bluesa i na muzyce etnicznej i ludowej. Głęboko związany z kulturą żydowską, szuka jej miejsca w swojej działalności. Z tych poszukiwań wynikają trzy projekty, których jest liderem: Shofar, Cukunft i Alte Zachen.

Prymitywna muzyka Ameryki, blues i rock lat 60. to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego, które znajdują wyraz w twórczości zespołu Wovoka. Zgłębianie muzyki dawnej zaowocowało projektem Rogiński gra Bacha w którym to muzyka Bacha wykonana jest na gitarach preparowanych.

Równolegle muzyk jest zaangażowany w projekty związane ze światową sceną nowego jazzu. Pracuje nad płytą z reinterpretacjami utworów Coltrane?a. Ci, którzy zetknęli się z muzyką na żywo w wykonaniu Rogińskiego, zarówno tą zespołową jak i solową wychodzą z koncertów onieśmieleni jego wyobraźnią, warsztatem i konsekwencją, z jaką wciąż angażuje się w niekonwencjonalne projekty.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej