Going. | Ukrainian News. Kroniki rewolucji. - Kino.Lab CSW

Ukrainian News. Kroniki rewolucji.

20:00 | Czwartek, 22 maja 2014

Kino.Lab CSW

Film

Free

Free

"Ukranian News. Kroniki rewolucji." to projekt poświęcony rewolucji ukraińskiej, najważniejszemu wydarzeniu nie tylko w najnowszej historii Ukrainy, lecz również we współczesnym świecie. Celem projektu jest upowszechnianie zarówno dokumentów filmowych powstających podczas rewolucji ukraińskiej, jak i wiedzy, która pozwoliłaby zrozumieć jej złożoność, uwarunkowania, przebieg i dotychczasowe skutki, a także aktualną sytuację na Ukrainie.

Pierwszymi filmami, które zostaną zaprezentowane, będą: "Niebiańska Sotnia" (???????? ??????) oraz "Koktaile Hruszewskiego. Szkic" (????????? ????????????. ???????) z dokumentalnego cyklu "Zima, która nas zmieniła" (?????, ?? ??? ????????). Oba powstały w ramach współpracy pomiędzy projektem ?Babylon'13? oraz ?1+1?, kanału ukraińskiej telewizji publicznej.

Pierwszy z filmów poświęcony jest tym, którzy zginęli podczas akcji protestów. ?To historia o tych, którzy zginęli za wolność i za własne państwo? nie tylko w Kijowie pod koniec lutego, lecz w całej Ukrainie od początku Euromajdanu. ?To opowieść o jednym człowieku, i jednocześnie o wszystkich z Niebiańskiej Sotni?. Drugi film poświęcony jest radykalizacji protestów, od pierwszego ???????? ?????, które odbyło się dnia 1 grudnia 2013 roku i na którym zebrało się około pół miliona osób, po starcia na ulicy Hruszewskiego w Kijowie, w dniu 19 stycznia 2014, podczas których protestujący użyli po raz pierwszy ?koktaili Hruszewskiego?.

Projekcje w ramach projektu odbywać się będą cyklicznie, dwa razy w miesiącu w Kino.Lab w CSW. Program będzie aktualizowany na bieżąco, szczegóły dotyczące kolejnego spotkania podamy wkrótce. Planowane są również spotkania z twórcami filmów, w tym także spotkania z artystami i uczestnikami projektu ?Ukrainian News?, który prezentowany był w CSW w 2013 roku, oraz spotkania z intelektualistami (w tym m.in. z historykami, politologami).

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina.
Projekt zrealizowany przy pomocy kolektywu Babylon'13, 1+1 TV, oraz festiwalu Docu Days UA

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej