Going. | Juliusz Cezar - Nowy Teatr

Pierwszy w Warszawie przegląd artystycznego dorobku Romea Castellucciego, jednego z najważniejszych twórców współczesnego teatru, zdobywcy m.in. Złotego Lwa w Wenecji za całokształt twórczości.

Spektakle Castellucciego są od wielu lat pokazywane na scenach w Awinionie, Brukseli, Londynie, Nowym Jorku czy Berlinie. W Polsce reżyser pojawiał się sporadycznie, po raz pierwszy ze spektaklem ?Genesi. From the museum of Sleep" na festiwalu Malta w Poznaniu. W 2013 roku został kuratorem głównego nurtu tego festiwalu, zatytułowanego ?Oh Man, oh Machine?.

Pokażemy nagranie jednego z najbardziej znanych spektakli reżysera z lat 90., ?Juliusza Cezara" Shakespeare?a (1997), wybrane epizody ?Tragedii Endogonidii" ? projektu będącego zwieńczeniem refleksji Castellucciego nad tragedią grecką (2002-2004), ? spektakl ?Purgatorio" z tryptyku ?Boska Komedia" (2008) oraz operę ?Parsifal" (2011).
Pokazy nagrań poprzedzi krótki wstęp Doroty Semenowicz, autorki książki ?To nie jest obraz. Romeo Castellucci i Societas RaffaelloSanzio?. Przegląd zakończy spotkanie z reżyserem.

Kuratorka: Dorota Semenowicz

15 września 19.00 Juliusz Cezar (2h)
16 września 19.00 Tragedia Endogonidia, epizody Cesena, Awinion, Bruksela (1, 15h)
17 września 19.00 Boska Komedia / Purgatorio (1, 13h)
18 września 19.00 Parsifal, II akt (1, 05h)

20 września 18:00 Spotkanie z Romeo Castelluccim
Prowadzenie: Dorota Semenowicz

Wstęp wolny

Dorota Semenowicz (ur. 1982) ? absolwentka Uniwersytetu Paris III Sorbonne-Nouvelle w Paryżu (teatrologia, literaturoznawstwo). Stopień doktora uzyskała na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książki ?To nie jest obraz. Romeo Castellucci i Societas Raffaello Sanzio" (2013), redaktorka prac zbiorowych. m.in. ?Garcia. Resztki świata" (2014), ?Między estetyką a etyką" (wraz z Katarzyną Tórz, 2011). Od 2009 roku pracuje w dziale literackim Teatru Narodowego w Warszawie i w dziale programowym Malta Festival Poznań.

Przegląd odbywa się w ramach Festiwalu VAR<SO>VIE, międzynarodowego, interdyscyplinarnego festiwalu współtworzenia przestrzeni publicznej miasta.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej