Going. | FJJ 2018 / Nils Petter Molvær / Buoyancy - Klub Żak

FJJ 2018 / Nils Petter Molvær / Buoyancy

20:00 | Poniedziałek, 5 lutego 2018
Klub Żak

Koncert

od 70 zł

od 70 zł

21. Festiwal Jazz Jantar / Klub Żak
NILS PETTER MOLVÆR / Buoyancy / All That Jazz
Nils Petter Molvaer – trumpet / Geir Sundstøl - guitars, banjo / Jo Berger Myhre – bass / Erland Dahlen - drums

Sprzedaż biletów od 2 stycznia. Ceny biletów są podane na końcu tekstu.

Nilsa Pettera Molværa publiczności Festiwalu Jazz Jantar przedstawiać właściwie nie trzeba. Od głośnego koncertu z 2001 roku artysta gościł w progach klubu Żak kilkukrotnie i tradycją niemalże stało się, iż wraca do Gdańska z każdym kolejnym autorskim materiałem. Choć muzyk, który na przełomie wieków uchodził za jednego z prekursorów „jazzu przyszłości” dziś jest już raczej klasykiem, bynajmniej nie ustaje w metodycznym rozwijaniu swych koncepcji brzmieniowych. Bogate pejzaże dźwiękowe, w których zacierają się granice między ambientem, elektroniką a jazzem są w wydaniu Molværa nadal bardzo charakterystyczne i nie pozbawione świeżości. Najnowszy album trębacza: Buoyancy to dalsza podróż ścieżką podjętą na dobrze przyjętej Switch (2014). Do odpowiedzialnych za szerokie instrumentarium muzyków zespołu Molværa: Geira Sundstøla (gitary) i Erlanda Dahlena (perkusjonalia) dołączył tym razem grający zarówno na basie, gitarach, syntezatorze jak i obsługujący elektronikę Jo Bergen Myhre: Buoyancy to album zespołowy. Molvær w większym niż zwykle stopniu zaangażował tu swoich muzyków w pracę nad konceptem. O ile Switch zbliżył go z Sundstølem i Dahlenem, tym razem nie mniejszy niż sam lider wpływ na kształt albumu miał właśnie Bergen Myhre. To, że Buoyancy jest wysiłkiem zespołowym, nie znaczy, że Molvær odmawia sobie po drodze kilku strzelistych, poetyckich solówek. Ale w znakomity sposób udaje mu się sprężyć w swej trąbce dźwięk całej grupy, tak że nawet partie solowe robią wrażenie grupowego osiągnięcia. - głosi na stronie okeh-record.com oficjalna notka prasowa albumu.

Kontynuując brzmieniowe eksperymenty Molvær wykazuje się eksperckim zrozumieniem tego gdzie i w jaki sposób uzyskane jakości włączyć w spójne kompozycje. Z mnogości uzyskanych składowych korzysta raczej wyrafinowanie je komponując aniżeli nadmiernie nawarstwiając. Buoyancy to doskonale zbalansowane zestawienie wpływów muzyki świata, minimalizmu, noise’u, przepełnione jazzową wrażliwością. Każdy utwór jest tu inny, całość zaś zszyta nienamacalnym ściegiem. (Karl Ackermann, allaboutjazz.com)

Nils Petter Molvær – wizjoner nowoczesnego jazzu i wirtuoz trąbki zabiera słuchaczy w zaczarowany świat dźwięku. Podróż nietypową, bo wielowymiarową i bardzo nieoczywistą. Tytuły utworów wskazują konkretne miejsca na świecie, ale tak naprawdę tę podróż każdy odbywa wraz z nastrojowym wtapianiem się w muzykę. (Dionizy Piątkowski, Era Jazzu)


BILETY
15 zł I pula / 25 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
40 zł I pula / 60 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
60 zł I pula / 80 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury
70 zł I pula / 90 zł II pula – bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: 28.01.2018

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/JazzJantar.
.
W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.
Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej