Going. | Druh Sławek / DJ Wtymsęk - Boogaloo

Druh Sławek / DJ Wtymsęk

21:00 | Sobota, 20 września 2014

Boogaloo

Impreza

Free

Free

Impreza ?Najlepszy Groove w Mieście", której nazwa mówi sama za siebie będzie gratką dla wszystkich poszukiwaczy dobrego groove'u na parkiecie.

Gościem specjalnym na igłach klubu Boogaloo Beach Bar będzie nie kto inny tylko sam Druh Sławek - tego wieczora w odsłonie funkowo/afrobeatowo/hip hopowej, w której czuje się najlepiej.

Druh to żywa legenda, nie ma w tym kraju człowieka, który od lat tak intensywnie wspierałby kulturę hiphopową, poczynając od audycji w Rozgłośni Harcerskiej, znanej później jako Radiostacja (audycja/e prowadzone przez Druha w Radiostacji z ponad 10 letnim stażem). Promował tam młode składy hip hopowe z całego kraju i muzykę, do której ciężko było dotrzeć, a była to selekcja czystego hiphopowego underground?u. Nie jeden ówcześnie młody człowiek swój gust muzyczny zawdzięcza właśnie Druhowi.

Jaki hip hop taki musiał być też funk. Druh Sławek jest największym rozkminiaczem sampli co z czego, dlaczego i jakim cudem. Stworzył serię godzinnych miksów z serii ?Sample Some of this, Sample some of that?, których na dziś dzień jest już ponad 100 części. W miksach przedstawia, jak sama nazwa wskazuje, po kolei jeden oryginalny break funk/jazz i rzeczy, które go później samplowały. Łatwo się teraz domyślić, że płytoteka Druha to kilkanaście tysięcy tytułów.

Obok Druha Sławka w Boogaloo Beach Bar zagra również WtymSęk - funkowy Dj zajawkowicz wychowany na audycjach Druha (słucha ich od 15 lat) i po dzień dzisiejszy jest przykuty do odbiornika wtedy kiedy tylko Sławek gra.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej