Going. | Kalino malino czerwona jagodo - Studio Teatralne Koło

Kalino malino czerwona jagodo

19:30 | Niedziela, 21 września 2014

Studio Teatralne Koło

Teatr

20 zł

20 zł

?Kiedyś to ja miałam nogi? ? wzdycha Józia. I nagle cztery stare, schorowane, zmęczone życiem baby przenoszą się w czasie. Poznajemy historię ich życia, ale przede wszystkim młodzieńczych miłości. Młodość i starość, dojrzałość i naiwność, męskość i kobiecość, radość i tęsknota ? przeplatają się w pieśniach, wspomnieniach i muzyce, budujących tą ponadczasową opowieść. Gdy kobiety wrócą na swoje stałe miejsce na ławce przed chatą, będą znowu stare, ale wspomnienia dodadzą im sił, by przeżyć kolejny dzień.

Spektakl ?Kalino malino czerwona jagodo? to kolorowa, radosna i wzruszająca opowieść o kurpiowskich kobietach, w której wiele współczesnych dziewczyn odnajdzie także fragmenty własnych historii.

konsultacje etnograficzne i warsztat muzyczny: Weronika Grozdew ? Kołacińska, Marcin Lićwinko.

Przedstawienie bierze udział w projekcie Teatr Polska i w pierwszej połowie sezonu 2013/2014 zostanie zaprezentowane w 19. miejscowościach.

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej.
Celem projektu jest promocja ciekawego repertuaru w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Projekt ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury, a także ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakle.

Inspiracją dla powstania projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez ?Redutę? Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tegorocznej, piątej edycji programuTeatr Polska weźmie udział 16 teatrów, które zaprezentują swoje przedstawienia w 104 miejscowościach. Objazdy będą miały miejsce w okresie od 15 lipca do 5 grudnia 2013 roku.

Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego ?TEATR POLSKA? ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej