Going. | Ósmy Warszawski Salon Ambientu - Jasna 1

Ósmy Warszawski Salon Ambientu

19:00 | Niedziela, 4 lutego 2018
Jasna 1

Koncert

20 zł

20 zł

Up To Date Festival oraz Jasna 1 zapraszają na kolejny warszawski Salon Ambientu.

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się 10 edycji w Białymstoku, 7 w Warszawie, 3 w Katowicach, 2 w Lublinie, dwie krakowskie oraz dwie w Bydgoszczy. Na horyzoncie jest pierwsza poznańska oraz kolejne w innych miastach. Organizując Salony Ambientu skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kumulacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date we wrześniu.

Ósmy Warszawski Salon odbędzie się ponownie w przytulnych, dodatkowo wyposażonych w dywany, wygodne meble i materace wnętrzach Jasnej 1. Spotkajmy się w poszanowaniu dla muzyki i najlepszego sposobu na jej odbiór – ciszy. Wystąpią:

Pleq "Bartosz Dziadosz" live
Dtekk dj set

Z uwagi na komfort uczestników liczba biletów będzie limitowana. Więcej informacji wkrótce.

Pleq, czyli Bartosz Dziadosz kończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2005 roku powołał do życia projekt Pleq. Reprezentuje w nim eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej, który w swoich kompozycjach łączy elementy gatunków muzycznych jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical. Wydał płyty w różnych wytwórniach na całym świecie (Progressive From (Japonia), taâlem (Francja), Infraction Records (USA). Jest kuratorem moskiewskiej wytworni Dronarivm (wydal na niej min. Christoper Berg, Marsen Jules, Pjusk, Machinefabriek) i kilku kompilacji charytatywnych (A Silent Swaying Breath, Just a Moment - Audio Gourmet Netlabel ). Bral też udział w wielu kompilacjach charytatywnych (Various - Touched - Music For Macmillan Cancer Support, Various - ... And Darkness Came (Headphone Commute), gdzie znalazł się obok takich artystów jak Max Richter, Autechre, Nils Frahm i Future Sound Of London. Przygodę z teatrem rozpoczął od słuchowiska radiowego w Starym Teatrze w Krakowie, którego pomysłodawcą był Krzysiek Zarzecki. Obecnie współpracuje z Tomkiem Śpiewakiem, Wiktorem Rubinem oraz stale z Michałem Borczuchem. Ostatnie lata tworzył muzykę do ponad 12 spektakli w różnych teatrach w całej Polsce, i za granicą (Łotwa i Słowenia) oraz pracował zarówno nad materiałem solowym, jak i we współpracy z Tomasz Mreńca
http://soundcloud.com/bartoszdziadosz

Dtekk (Jędrzej Dondziło) to DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Białostoczanin z krwi i kości. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń pt. Salon Ambientu i Secret Location. Pierwsze kroki stawiał w klubie Metro. Na przestrzeni lat Dtekk był wielokrotnie nagradzany zarówno za swoją działalność promotorską jak i muzyczną.
Jest też jednym z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco. W jego filozofii występów bardzo ważne jest umiejętne balansowanie pomiędzy autentycznym poszukiwaniem najgłębszych form artystycznego wyrazu a zarażaniem ludzi miłością do muzyki.
http://soundcloud.com/dtekk

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej