Going. | Ósmy Warszawski Salon Ambientu - Jasna 1

Ósmy Warszawski Salon Ambientu

19:00 | Niedziela, 4 lutego 2018
Jasna 1

Koncert

20 zł

20 zł

Up To Date Festival oraz Jasna 1 zapraszają na kolejny warszawski Salon Ambientu.

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się 10 edycji w Białymstoku, 7 w Warszawie, 3 w Katowicach, 2 w Lublinie, dwie krakowskie oraz dwie w Bydgoszczy. Na horyzoncie jest pierwsza poznańska oraz kolejne w innych miastach. Organizując Salony Ambientu skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kumulacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date we wrześniu.

Ósmy Warszawski Salon odbędzie się ponownie w przytulnych, dodatkowo wyposażonych w dywany, wygodne meble i materace wnętrzach Jasnej 1. Spotkajmy się w poszanowaniu dla muzyki i najlepszego sposobu na jej odbiór – ciszy. Wystąpią:

Pleq "Bartosz Dziadosz" live
Dtekk dj set

Z uwagi na komfort uczestników liczba biletów będzie limitowana. Więcej informacji wkrótce.

Pleq, czyli Bartosz Dziadosz kończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2005 roku powołał do życia projekt Pleq. Reprezentuje w nim eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej, który w swoich kompozycjach łączy elementy gatunków muzycznych jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical. Wydał płyty w różnych wytwórniach na całym świecie (Progressive From (Japonia), taâlem (Francja), Infraction Records (USA). Jest kuratorem moskiewskiej wytworni Dronarivm (wydal na niej min. Christoper Berg, Marsen Jules, Pjusk, Machinefabriek) i kilku kompilacji charytatywnych (A Silent Swaying Breath, Just a Moment - Audio Gourmet Netlabel ). Bral też udział w wielu kompilacjach charytatywnych (Various - Touched - Music For Macmillan Cancer Support, Various - ... And Darkness Came (Headphone Commute), gdzie znalazł się obok takich artystów jak Max Richter, Autechre, Nils Frahm i Future Sound Of London. Przygodę z teatrem rozpoczął od słuchowiska radiowego w Starym Teatrze w Krakowie, którego pomysłodawcą był Krzysiek Zarzecki. Obecnie współpracuje z Tomkiem Śpiewakiem, Wiktorem Rubinem oraz stale z Michałem Borczuchem. Ostatnie lata tworzył muzykę do ponad 12 spektakli w różnych teatrach w całej Polsce, i za granicą (Łotwa i Słowenia) oraz pracował zarówno nad materiałem solowym, jak i we współpracy z Tomasz Mreńca
http://soundcloud.com/bartoszdziadosz

Dtekk (Jędrzej Dondziło) to DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Białostoczanin z krwi i kości. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń pt. Salon Ambientu i Secret Location. Pierwsze kroki stawiał w klubie Metro. Na przestrzeni lat Dtekk był wielokrotnie nagradzany zarówno za swoją działalność promotorską jak i muzyczną.
Jest też jednym z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki muzyki jak electro czy italo disco. W jego filozofii występów bardzo ważne jest umiejętne balansowanie pomiędzy autentycznym poszukiwaniem najgłębszych form artystycznego wyrazu a zarażaniem ludzi miłością do muzyki.
http://soundcloud.com/dtekk

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  miastach     swiecie     2005     spiewakiem     ponad     przytulnych     eksperymentalna     filozofii     przestrzeni     muzycznych     jest     gatunki     sety     ponownie     plytowej     livedtekk     rzecz     kilku     nurt     kumulacyjnym     touched     dwie     projekt     kosci     moskiewskiej     krakowie     wydal     kompilacjach     bedzie     infraction     dodatkowo     horyzoncie