Going. | Zmicier Wajciuszkiewicz / Nowe i Najlepsze - Klub Zmiana Klimatu

Zmicier Wajciuszkiewicz / Nowe i Najlepsze

19:00 | Środa, 14 marca 2018
Klub Zmiana Klimatu

Koncert

20 zł

20 zł

Białoruski muzyk i bard, artysta-legenda, multiinstrumentalista, kompozytor muzyki filmowej, król białoruskiego undergroundu. Zmicier Wajciuszkiewicz po raz kolejny odwiedzi Zmianę Klimatu, żeby zaprezentować miłośnikom swojej twórczości piosenki nowe i najlepsze.

Trudno sklasyfikować jego muzykę, bo wymyka się szablonom. Od poezji śpiewanej, przez alternatywny rock, po tango i klasyczne nuty. Ma swoich wiernych słuchaczy m.in. w Szwecji, Francji, Japonii. Ostatnimi laty jego koncerty są notorycznie odwoływane w Białorusi i choć przez lata był pupilem publiczności, dziś, skazany na artystyczną banicję, gra dla przyjemności słuchaczy za granicami ojczyzny. Nie ma publiczności, która nie ulegnie jego urokowi i błyskotliwym anegdotom.

Wajciuszkiewicz wydał 15 solowych albumów, występował z zespołami Pałac, Krivi, a obecnie z WZ-Orkiestrą. Współtworzył „Narodny album”, artystyczny projekt, który opowiada historię Białorusi w piosenkach. Wydał również m.in. płytę z piosenkami Jaromíra Nohavicy.

__________________________________

Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

14.03.2018 (środa)
godz. 19:00 - otwarcie klubu
godz. 20:00 - Zmicier Wajciuszkiewicz

Bilety
20zł - przedsprzedaż w klubie oraz na platformie going
30zł - dniu koncertu

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej