Going. | Lyapis 98 - Klub Studencki Kwadrat

Lyapis-98:
Kolejny zespół Siarhieja Mikhałoka. Zespół składa się z muzyków z oryginalnego składu Lyapis Trubetskoi: gitarzysta Pavel Tretyak, basista Denis Sturchenko, perkusista Denis Shurov, oraz sekcja dęta: Ivan Gałuszko i Vladislav Senkevich, i oczywiście sam Siarhiej Michałok. W takim składzie grają od kwietnia 2016 roku.
Lapis Trubieckoj to grupa założona w 1990 roku w Mińsku przez Siarhieja Michałoka. W początkowym okresie działalności zespół wypracował charakterystyczne brzmienie na pograniczu rocka i popu, nawiązując często zarówno w warstwie muzycznej, jak i w humorystycznych tekstach do białoruskiej, rosyjskiej i radzieckiej kultury popularnej. Wydany w 1998 roku album Ty kinuła przyniósł grupie rozpoznawalność i popularność również w Rosji, na Ukrainie i w innych krajach byłego ZSRR.
1 września 2014 roku Lapis Trubieckoj zakończył swoją działalność z powodu wyczerpania artystycznej formuły zespołu. W jego miejsce założone zostały przez dotychczasowych członków formacje Brutto i Trubetskoy, nawiązujące do dorobku i repertuaru rozwiązanej grupy. Ponadto od kwietnia 2016 roku część jej byłych muzyków z Siarhiejem Michałokiem na czele koncertuje pod nazwą Lapis-98, wykonując największe przeboje dawnego zespołu.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  tekstach     zsrr1     roku     kwietnia     rozpoznawalnosc     rowniez     oryginalnego     basista     skladu     zalozone     przyniosl     popularnej     rosji     repertuaru     dorobku     dzialalnosci     lapis98     wypracowal     zostaly     shurov     bylego     takim     oczywiscie     swoja     galuszko     okresie     przeboje     minsku     1990     koncertuje     jego     lyapis98kolejny