Going. | Lyapis 98 - Klub Studencki Kwadrat

Lyapis-98:
Kolejny zespół Siarhieja Mikhałoka. Zespół składa się z muzyków z oryginalnego składu Lyapis Trubetskoi: gitarzysta Pavel Tretyak, basista Denis Sturchenko, perkusista Denis Shurov, oraz sekcja dęta: Ivan Gałuszko i Vladislav Senkevich, i oczywiście sam Siarhiej Michałok. W takim składzie grają od kwietnia 2016 roku.
Lapis Trubieckoj to grupa założona w 1990 roku w Mińsku przez Siarhieja Michałoka. W początkowym okresie działalności zespół wypracował charakterystyczne brzmienie na pograniczu rocka i popu, nawiązując często zarówno w warstwie muzycznej, jak i w humorystycznych tekstach do białoruskiej, rosyjskiej i radzieckiej kultury popularnej. Wydany w 1998 roku album Ty kinuła przyniósł grupie rozpoznawalność i popularność również w Rosji, na Ukrainie i w innych krajach byłego ZSRR.
1 września 2014 roku Lapis Trubieckoj zakończył swoją działalność z powodu wyczerpania artystycznej formuły zespołu. W jego miejsce założone zostały przez dotychczasowych członków formacje Brutto i Trubetskoy, nawiązujące do dorobku i repertuaru rozwiązanej grupy. Ponadto od kwietnia 2016 roku część jej byłych muzyków z Siarhiejem Michałokiem na czele koncertuje pod nazwą Lapis-98, wykonując największe przeboje dawnego zespołu.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  czele     lyapis     tekstach     nawiazujac     1998     trubetskoy     sklada     wyczerpania     skladzie     miejsce     zespolu     popularnosc     dzialalnosc     trubetskoi     michalokiem     rokulapis     charakterystyczne     tretyak     czesc     sturchenko     siarhiejem     rowniez     kwietnia     koncertuje     swoja     okresie     graja     denis     wrzesnia     ponadto     przez     czesto