Going. | Orkiestra Marii Pomianowskiej - Fort Sokolnickiego

Orkiestra Marii Pomianowskiej

19:00 | Piątek, 30 maja 2014

Fort Sokolnickiego

Koncert

Free

Free

W ramach Festiwalu Mazowsze w Koronie zapraszamy na koncert Orkiestry Marii Pomianowskiej promujący nowy album LutoSłowianie.

W programie Mała suita, Bukoliki, Melodie ludowe Witolda Lutosławskiego, melodie ludowe z Mazowsza, Biłgorajskiego i Opoczyńskiego ? utwory specjalnie opracowane w Roku Lutosławskiego przez Marię Pomianowską na jej oryginalną orkiestrę LutoSłowianie.

Jest to kolejny autorski program Marii Pomianowskiej, po wcześniejszych, projektach Chopin na 5 kontynentach czy Zapomniany dźwięk. Tekla Bądarzewska, ukazujący tym razem muzykę jednego z czołowych kompozytorów XX wieku, Witolda Lutosławskiego przez pryzmat oczekiwań współczesnego odbiorcy. Koncert Lutosłowian jest zorganizowany w pobliżu ul. Śmiałej na Starym Żoliborzu, gdzie ostatnie 25 lat życia spędził Witold Lutosławski.

Samo miejsce koncertu - Fort Sokolnickiego - ulokowane jest w zacisznym Parku Żeromskiego i prowadzi aktywną działalność na styku kultury, sztuki i biznesu. Ta historyczna, XIX- wieczna budowla kryje w sobie obszerny, pokryty szklanym dachem dziedziniec ? znakomitą przestrzeń do wszelkich realizacji, którą tym razem będzie koncert Mazowsza w Koronie.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej