Going. | One & My - Mazowiecki Instytut Kultury

ONE & MY! Stanisław Górka z towarzyszeniem Jerzego Derfla (przy fortepianie).

Proszę Państwa!
Z pewnością, co najmniej niektórzy z Was zastanawiali się przez moment, co znaczy tajemniczy tytuł naszego spotkania: ONE & MY? Jednak w błędzie pozostaje ten, kto próbuje rozszyfrować go za pomocą słownika angielskiego, choć, wnosząc z wyglądu tytułu, błędu nie popełnia. A teraz proszę przeczytać go po polsku. Po prostu! ?One i My?!

One, czyli Wy, drogie nieocenione kobiety i My, czyli my, niedocenieni mężczyźni. Ot i cała tajemnica. A teraz: ad rem! Sama konstelacja obecności obok siebie kobiet i mężczyzn to za mało. Ten banalny fakt jest nasycony niezwykle bogatą treścią. Punktem wyjścia do dalszej dogłębnej analizy tej treści jest dość oczywista obserwacja: zasadnicza różnica płci, która jest powodem całej antologii przyjemności, satysfakcji, nieporozumień, sprzeczności czy konfliktów, na czarnej rozpaczy kończąc.

Zabiegani, przytłoczeni codziennością ludzie zazwyczaj nie mają czasu zastanowić się nad tym, co się dzieje z ich wzajemną relacją, skąd się bierze ta cała wymieniona powyżej ?antologia?, czy można coś z tym dictum zrobić, czy też są to sprawy, na które i tak nie mamy wpływu, bo matka natura itd. Itd. ?
Pragniemy szanownemu Państwu przedstawić nasz punkt widzenia na te kwestie, pozostając z nadzieją, że obecne na widowni pary małżeńskie, konkubenckie oraz przedstawiciele heteroseksualnych związków partnerskich wrócą do domu jednak razem, jednym samochodem, wypełniając podróż ożywioną gorącą dyskusją, pomimo tego, że pozwoliliśmy sobie dzisiejszego wieczoru przemówić szczerze i drażliwie w waszym imieniu i interesie.

Scenariusz i reżyseria:
TADEUSZ WIŚNIEWSKI

Na motywach książek Allana i Barbary Pease.

1. Kochać (muz. A. Korzyński sł. A. Tylczyński)
2. Nie mogę żyć bez ciebie (muz. W. Dan sł. Olden)
3. A mnie się żadna tak nie podoba, jak ty (muz. i sł. M. Hemar)
4. Tomasz (muz. Z. Wiehler sł. Al. Orlan)
5. Nie rzucaj mnie, madame (muz. E. Werrheimer sł. Haryman)
6. Jak trudno jest zapomnieć (muz. H. Wars sł. J. Jurandot)
7. Czy ty wiesz, moja mała (muz. F. Rotter i W. Jurmann/ sł. M. Hemar)
8. Żegnaj urodo (muz. J. Derfel sł. W. Młynarski)
9. To ostatnia niedziela (muz. J. Petersburski sł. Z. Fridwald)
10. Po co nam to było (muz. A. Skorupka sł. J. Zalewski)
11. Towarzystwo przyjaźni męża z żoną (muz. J. Derfel sł. W. Młynarski)

ONE & MY ! Stanisław Górka ONE & MY ! Stanisław Górka

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej