Going. | Nad moim grobem noc nie zapadnie - Teatr Druga Strefa

Nad moim grobem noc nie zapadnie

20:00 | Piątek, 23 lutego 2018
Teatr Druga Strefa

Teatr

45 zł

45 zł

Historia o ludziach, którzy są niewolnikami okrutnego losu. Uciekając od rzeczywistości, szukają schronienia w świecie złudzeń. Ból i upokorzenia, których doświadczyli w przeszłości, determinują ich marzenia, skazują na desperacką walkę o swoją tożsamość, walkę z lękiem i upiorami z przeszłości.
Louis jest wdowcem, kultywującym pamięć o zmarłej żonie poprzez strojenie się w jej ubrania. Jego synowie, Dan i Iwan, okradają groby, aby zarobić na życie w innym, lepszym świecie. Dolores i Laurka to kobiety, które próbują żyć od nowa, zapominając o przeszłości i o tym, kim są naprawdę. Prawy stracił miłość życia. Każdego dnia podejmuje walkę, by się w nim odnaleźć. Bohaterom towarzyszy Elvis Presley, symbol świata, za którym tęsknią, wyimaginowany przyjaciel. Jego piosenki są narracją życia bohaterów, opowiadają o ich emocjach i myślach.
Niezależny spektakl teatralno-filmowo-muzyczny wyprodukowany przez dwóch młodych aktorów (Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień). Projekt jest debiutem reżyserskim Krzysztofa Kwiatkowskiego, pod opieką artystyczną Jacka Poniedziałka, z którym to wcześniej współpracował przy spektaklach „ENTER” i „Bohater Osama”. Za oprawę muzyczną, współczesne aranżacje utworów Elvisa Presleya, odpowiada zespół profesjonalistów, związanych z czołówką polskiej sceny. Premiera spektaklu odbyła się 4.11.2015 r. w Fabryce Trzciny w Warszawie.

Spektakl z muzyką na żywo.

Obsada:
Iwan - Cezary Kwiecień
Louis, Lullaby - Paweł Ferens
Laurka - Pamela Adamik
Dolores - Katarzyna Hołtra / Anna Janik (video)
Prawy - Konrad Szymański
Elvis - Marcin Żak
Dan - Krzysztof Kwiatkowski (video)
Młody Iwan - Miłosz Kwiatkowski (głos)
Muzycy - Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski, Marcin Kleiber, Miłosz Oleniecki

Reżyseria, adaptacja tekstu, opracowanie muzyczne: Krzysztof Kwiatkowski
Asystent reżysera: Cezary Kwiecień
Opieka artystyczna: Jacek Poniedziałek
Scenografia: Klaudia Sadolewska - Moskal
Kostiumy: Marcin Żak
Aranżacje utórów Elvisa: Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski, Marcin Kleiber, Miłosz Oleniecki
Reżyseria świateł: Jakub Wronko
Video: "Tadam"
Video camera: Kasper Lorek
Obsługa visuali: Miłosz Kaniewski
Realizacja techniczna: Elek Baranowski
Plakat: The Krasnals
Tłumaczenie tekstu: Maryna Ochab i Bogusława Schubert
Produkcja: Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  kwiecien     fabryce     utworow     adamikdolores     okradaja     czolowka     symbol     uciekajac     piosenki     doswiadczyli     andrzej     kleiber     ktorych     oprawe     przyjaciel     sadolewska     presley     swoja     konrad     elvisa     enter     zakdan     projekt     olenieckirezyseria     milosz     zapominajac     swiecie     opowiadaja     kwiecienlouis     wspolpracowal     upokorzenia     laurka