Going. | Rain Dog - Cud nad Wisłą

Heineken wspólnie z Cudem Nad Wisłą, zaprasza na wyjątkową serię koncertów i imprez ? Heineken City Nights! Tego lata, w każdy sobotni wieczór na Bulwarze Flotylli Wiślanej zagrają nietuzinkowi artyści z całego świata, przenosząc brzmienia światowych metropolii do Warszawy.

Tym razem już w klimacie pożegnania lata ? mniej tanecznie bardziej nastrojowo ? ostatnie Heineken City Nights tego lata!

Rain Dog
mimo artystycznego wykształcenia, przez wiele lat eksperymentował pisząc oprogramowania i budując najwymyślniejsze głośniki. Jednocześnie produkował subtelne kompozycje rozbrzmiewające w ciemnych pokoikach północnej Anglii. Zamiłowanie do techniki, ale i sztuki pozwoliło mu na zaskoczenie świata muzyki elektronicznej jedną z najbardziej subtelnych i niezwykłychj płyt 2014 roku. ?Two Words? - bo taki tytuł ma debiutancki album wydany nakładem zdobywajacej coraz większy rozgłos wytwórni Project Mooncircle ? łączy dwa światy ? z jednej strony to świat piosenki, wyznaczonej przez jego mistrzów Toma Waitsa, Joni Mitchel czy Ellę Fitzgerald z drugiej świat nowoczesnej tanecznej elektroniki, której duszą jest bas. Obcowanie z jego muzyką to relaksująca podróż do elektronicznej Nibylandii, gdzie pobrzmiewają ujmujące wokale, zaskakują filmowe sample, senne downtempo i kołyszące fale syntezatorów.

Muzykoterapia.
Muzykoterapia to formacja, która w 2012 roku połączyła znakomitych muzyków współpracujących z Kasia Nosowską, Marią Peszek, Noviką czy Tworzywem Sztucznym. Twarzą zespołu szybko stał się jej głos ? wokalistka Iza Kowalewska. O ile pierwsza płyta łączyła jazz z elektroniką, tak druga pod wiele mówiącym tytułem ?Piosenki Izy? była ukłonem w stronę piosenki retro, z tymże wciąż podanej w sposób nowoczesny, odszukającej tropy w jak najbardziej nowych brzmieniach i różnorodnych stylistykach, gdzie miejski folk spotykał jazz i soul, elementy elektroniki i bujający dub. W ubiegłym roku Iza Kowalewska skupiła się na solowej płycie ?Diabeł mi Cię dał?, zgłebiając eklektyczny świat piosenki, szukając jak zwykle w różnych brzmieniach. Muzykoterapia zagra w pięciosobowym składzie:
Iza kowalewska, Stoggi, Marcin Ułanowski, Marcin Gańko, Wojtek Traczyk

Dj Invent
25-letni producent, DJ i turntablista jest absolwentem Burn Studios na Ibizie. Zaczynał już jako 14-letni turntablista i zdołał uzyskać na tym gruncie uznanie m.in. na oficjalnych Mistrzostwach Polski DJ'ów ITF,. Sety Inventa są połączeniem najświeższej elektroniki, house?u, hip hopu a także disco. Doświadczenie zdobywał na wszystkich największych polskich festiwalach. Jego produkcje opierają się głównie na analogowych syntezatorach, automatach perkusyjnych, samplerach oraz wyszukanych samplach z winyli. Związany jest z labelami The Very Polish Cut Outs i U Know Me Records.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej