Going. | Apokalipsa - Nowy Teatr

Apokalipsa

9-11.03, g. 20:00

Nowy Teatr

Teatr

50 zł

50 zł

Reżyseria: Michał Borczuch
Na podstawie tekstu Tomasza Śpiewaka

Dobra córka i wyrodny syn starej dobrej Europy. Literacką inspirację dla scenariusza stanowią dwie postaci: ikona dwudziestowiecznego dziennikarstwa politycznego, Oriana Fallaci oraz reżyser, dramatopisarz i poeta, Pier Paolo Pasolini.

Między wściekłością i dumą Fallaci i uwiedzionym postacią innego kontestatorem Pasolinim rozciąga się przestrzeń przedstawienia Borczucha.
Borczuch doprowadza do spotkania umierającej na początku XXI wieku reporterki, „ostatniej Europejki”, i zamordowanego latach 70. w niewyjaśnionych okolicznościach reżysera, „wyrodnego syna Europy”. Trawieni przez obsesje, lęki, pożądania i melancholię, wybitni i jednocześnie małostkowi tworzą diagnozę kultury i społeczeństwa, w którym żyją. I umierają. Borczuch włącza się w tę dyskusję, stawiając pytania o to, w jaki sposób określając naszą europejską tożsamość podążamy w stronę Pasoliniego lub w stronę Fallaci.

Reżyseria: Michał Borczuch
Tekst i dramaturgia: Tomasz Śpiewak
Kostiumy, scenografia: Dorota Nawrot
Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
Muzyka: Bartosz Dziadosz „Pleq”Występują: Bartosz Gelner, Marek Kalita, Sebastian Łach, Marta Ojrzyńska, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek, Halina Rasiakówna, Krzysztof Zarzecki.


Bilety:
normalny 50 zł
ulgowy 30 zł
wejściówka 20 zł

www.nowyteatr.org

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej