Going. | Vaadat Charigim - Klubokawiarnia Chmury

Chmury & Warsaw City Rockers & Warsaw Music Week prezentują:

Vaadat Charigim - shoegaze / Burger Records /,
The Saturday Tea - garage rock

Vadaat Charigim pochodzą z Tel Avivu, samo to już jest dosyć egzotyczne. Jeśli dodać do tego, że grają shoegaze a wokalista śpiewający po hebrajsku porównywany jest do Morisseya to nie zdziwi was dodatkowo fakt, że na ich debiutanckiej płycie The World Is Well Lost, wydanej nakładem amerykańskiej wytwórni Burger Records, zarejestrowane zostały odgłosy alarmu przeciwbombowego, a po tym jak muzycy zbiegli do schronu nie wyłączywszy guzika REC zarejestrowały się również odgłosy spadających na miasto pocisków...

Vadaat Charigim to zimne piosenki miłosne z gorącego miasta nad którym unosi się łuna pożaru i wybuchaja bomby. Ich apokaliptyczny klimat idealnie pasuje do Tel Avivskiego bauhausu i jednocześnie do do parnej i gęstej atmosfery melanżu w tamtejszych nocnych lokalach, gdy czujesz niepokój a zło wisi w powietrzu ale starasz się o tym zapomnieć zatracając się w hipnotycznej zabawie. To właśnie jest Vadaat Charigim. Potańcówka przed końcem świata.

"The Israeli shoegaze group whose singer sounds like a Hebrew Morrissey." NME

"Describing Vaadat Charigim ("Exceptions Committee" in Hebrew) to a friend can make you feel like a "Portlandia" walk-on (...)." Pitchfork

The Saturday Tea to stołeczne trio powstałe w okolicach 2011 roku. Ich muzykę można by zaszufladkować jako garażowy rock, ale prawdą jest to, że bliżej im raczej do zagrzybiałej warszawskiej piwnicy. Ich muzyka jest brudna, pełna pogłosów, prostych rytmów i przesterowanych gitar. Nie mają basu ale mają umiejętność pisania numerów z chwytliwymi chórkami, które zapadają w pamięć. Najważniejszym jednak elementem brzmienia The Saturday Tea jest jego autentyczność. Od pierwszej do ostatniej piosenki słychać, że jest to efekt prawdziwej przyjaźni trójki młodych ludzi, ich wielu wspólnie spędzonych wieczorów z tanimi używkami i poranków z ogromnym kacem. Takie właśnie małe, wieczorki towarzyskie po angielsku nazywa się Shindig.
Muzyka The Saturday Tea jest jak muzyczna podróż do zdewastowanego Detroit, wiecznie szarego Seattle i spalonej słońcem Kaliforni, jest jak psychodeliczny haj z Sydem Barettem przy dźwiękach starego bluesa.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej