Going. | Maria Ka - Chłodna 25

MARIA KA to zespół stanowiący efekt planu przeniesienia w ludzki trójwymiar pomysłów słowno ? muzycznych autorstwa Marii Ka, samodzielnie nagranych i opublikowanych w internecie w 2012 i 2013 r. w formie EPek. Powstał w Trójmieście zimą 2013 r. i skupia muzyków znanych ze współpracy m.in. z zespołami: Drekoty, Bielizna i Pogodno. Jego muzyka oscyluje wokół dźwięków z kręgu punk-bluesa, psychodelii, nowej fali i rock'n'rolla, z polskimi, w przeważającej mierze, tekstami i dystansem do świata. Trio gra w składzie:

* Maria Ka: wokal | klawisze
** Michał Kusz: gitara
*** Paweł ?Model? Osicki: perkusja | perkusjonalia | trąbka

Pod koniec ubiegłego roku, Maria została włączona przez portale TegoSlucham.pl oraz Musicis.pl do grona najlepiej zapowiadających się artystów w roku 2014.

"Nick Cave w spódnicy" (wearefrompoland.blogspot.com)

"Artystka obdarzona niebagatelnym głosem i przede wszystkim zmysłem konstruowania znakomicie psychodelicznych i nerwowych piosenek. (...) Jej głos, silny jak dzwon, na żywo robi piorunujące wrażenie ? takich wokali ten kraj nie ma zbyt wielu." (tegoslucham.pl)

"Poszarpane, psychodeliczne dźwięki okraszone wokalem Marii sprawiają, że śmiało można okreslić ją jako jedną z najlepiej zapowiadających się młodych artystek." (musicis.pl)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej