Going. | prawie my - Teatr AST - Scena 210

Od 23 lat (z grubsza) jesteśmy w podróży. Tak długo czekaliśmy, by znaleźć się wreszcie w tym miejscu - i oto prawie jesteśmy! Nasze ciało wślizguje się w czas, w którym każdego dnia więcej komórek obumiera, niż się rodzi. Stoimy na progu lub, jeśli kto woli, siedzimy okrakiem na płocie. Pomiędzy dzieciństwem, którego zapach wciąż jeszcze jest tak bliski, a dorosłością, której ciężar przeważa nas do przodu tak bardzo, że trzeba uważać, żeby nie upaść na twarz. Stercząc na płocie, oglądamy się za siebie i widzimy siebie, umorusanych piaskiem i lodami, oraz naszych rodziców - w strojach, których im zazdrościmy, i we fryzurach, które do dziś mamy im za złe - młodych i, jak my dzisiaj, pełnych życia i marzeń, i obaw. A potem patrzymy przed siebie i znów widzimy siebie - w kącikach oczu mamy kurze łapki, mięsień piwny urósł, w ogóle przybyło nam kilka kilogramów (smutku) i jakoś więcej w nas kruchości. Już prawie dotarliśmy, już wleźliśmy na ten graniczny płot. Za chwilę będziemy już tam. Za chwilę będziemy rodzicami. Naszymi rodzicami. Prawie.
Spektakl tworzą dwie części. Pierwsza z nich – niefabularna – inspirowana jest wywiadami aktorów z własnymi rodzicami; druga – fabularna – jest fantazją na temat przyszłości pokolenia, do którego aktorzy należą.

Reżyser: Marcin Wierzchowski

Obsada: Magdalena Fennig, Dominika Handzlik, Emma Giegżno, Kamila Janik, Mikołaj Kubacki, Patryk Michalak, Michał Pawlik, Antoni Sałaj.

Data premiery: 2018-01-15
Gatunek: dramat
Scenografia: Agnieszka Kochańczyk
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Choreografia: Tomasz Wesołowski
Kostiumy: Agnieszka Kochańczyk

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  widzimy     bedziemy     inspirowana     jeszcze     zycia     marcin     jestesmy     fabularna     rodzicow     cialo     urszula     premiery     okrakiem     wywiadami     rodzicami     podrozy     pawlik     nasze     urosl     aktorow     naszych     prawiespektakl     wlasnymi     druga     przybylo     kochanczykmuzyka     nalezarezyser     bliski     emma     michalak     naszymi     dotarlismy