Going. | Stefan Wesołowski - Plac Defilad

Po Off Festival i Unsound Festival przyszedł czas na koncert Stefana Wesołowskiego na Placu Defilad. Po wydaniu ostatniego albumu "Liebestod" Wesołowski podpisał kontrakt z Mute Song - labelem Nicka Cave'a, Swans, Bena Frosta, czy Liars. Na Placu wystąpi w większym niż dotąd, siedmioosobowym składzie. Chodźcie koniecznie!

Stefan Wesołowski - kompozytor, skrzypek, absolwent Academie Musicale de Villecroze. W 2008 roku ukazał się jego debiutancki album 'Kompleta', zawierający zapis utworu napisanego na zamówienie oo. Dominikanów. Bezpośrednio po tym podjął współpracę z Jacaszkiem, której efektem była płyta ?Treny? i wiele innych przedsięwzięć, m.in. muzyka do filmu ?Sala Samobójców?. Jest autorem ilustracji muzycznej do filmów, spektakli i instalacji artystycznych. W 2012 roku wyszła płyta Wesołowski/Kaliski '281011' będąca zapisem improwizacji przygotowanej z Szymonem Kaliskim na koncert w Narodowym Instytucie Wizualnym.

Nagrywał dla Gustaff Records, Miasmah, Ghostly International, Few Quiet People. W międzyczasie Stefan Wesołowski pracował nad nowym autorskim albumem ? 'Liebestod' ukazała się 8 listopada (premiera międzynarodowa - kwiecień 2014) nakładem amerykańskiej wytwórni Important Records. W czerwcu 2014 Stefan Wesołowski podpisał kontrakt z Mute Song (Nick Cave, Swans, Ben Frost, Liars, Cabaret Voltaire etc).

"Album 'Liebestod' to zbiór repetatywnych utworów rozpisanych na fortepian, instrumenty dęte, smyczkowe i sporadycznie pojawiającą się elektronikę. Sam tytuł zaczerpnięty z Tristana i Izoldy Wagnera wiele mówi o inspiracjach Wesołowskiego, i rzeczywiście album przesycony jest wielkim respektem do muzyki klasycznej, choć daleki jest od nawiązywania do niej w bezpośredni sposób. Wesołowski pokazuje w swoich kompozycjach własny, unikalny język muzyczny ? surowy i radykalny, ale pełen nostalgii i piękna." /mat. wydawcy/

Miksem materiału zajął się Piotr Emade Waglewski, mastering przeprowadzony został przez Jacka Gawłowskiego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej