Going. | Jakobi i Leidental - Teatr Powszechny

Bilet w formie wejściówki, bez przypisanego miejsca.

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia ?zacząć żyć pełnią życia?. Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja? Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki?

Autor tekstu - Hanoch Levin ? to jeden z najważniejszych izraelskich dramatopisarzy; jego dramaty cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich scenach.

Sztuka Levina jest połączeniem elementów groteski, komedii, dramatu i liryzmu, co świetnie reżysersko uchwycił Marcin Hycnar i co znakomicie oddają aktorzy, tworząc bogate znaczeniowo i charakterologicznie postaci. Każdy z bohaterów ma własną osobowość, różni się od pozostałych charakterem, temperamentem, spojrzeniem na świat. Ale jest coś, co łączy ich wszystkich ? lęk przed samotnością.
(Temida Stankiewicz-Podhorecka, Nasz Dziennik, nr 189, 16 sierpnia 2014)?Jakobi i Leidental?, czyli brawurowy i liryczny spektakl Lewina w warszawskim Teatrze Powszechnym.

Ten spektakl daje duże szanse aktorom, które cała trójka potrafi dobrze wykorzystać. Poruszająca jest Edyta Olszówka jako Rut. Gra pełną wdzięku nieco ekscentryczną kobietę, słodką w swej naiwności (zabawna etiuda z poduszką) i niezwykle tragiczną. Kiedy błaga o miłość, zapomina o godności, honorze. (?)

Spektakl umiejętnie łączy agresję z czułością, a poezję z gorzką prawdą życia. Jego mottem mogłyby być słowa ?szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie?.
(Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita, 9 czerwca 2014)

reżyseria: Marcin Hycnar
dramaturgia: Hanoch Levin
obsada:
EDYTA OLSZÓWKA
JACEK BRACIAK
MICHAŁ SITARSKI

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej