Going. | Hailu Mergia - Pardon, To Tu

Po ponownym wydaniu " Hailu Mergia & His Classical Instrument" na Awesome Tapes From Africa latem 2013 r., etiopski klawiszowiec i kompozytor Hailu Mergia rozpoczął swój pierwszy koncertowy tour od ponad 20 lat. Stało się to pod koniec ubiegłego roku. Teraz wraca po więcej, ku chwale ethio-jazzu!

Na trasie, Hailu jest wspierany przez zamieszkałych w Berlinie Australijczyków: Tony Buck (perkusja) - powszechnie znany ze swojej długotrwałej współpracy z Necks; i Mike Majkowski (kontrabas), który zdobył uznanie za swoje występy solowe i jako sideman w koncertach z Peterem Brötzmannem i Hanem Bennink.

Hailu Mergia - keyboards, accordion
Tony Buck - drums
Mike Majkowski - double bass

W 1985 roku, mistrz akordeonu i weteran liderujący zespołom, aranżer i klawiszowiec wydał kasetę "Hailu Mergia & His Classical Instrument". W nostalgicznym wysiłku przywrócił klasyczne brzmienie akordeonu z młodości. Etiopskiej muzyce Hailu nadał nowe brzmienie poprzez użycie fortepianu elektrycznego, syntezatora analogowego i jego ukochanego akordeonu. Był już wtedy doceniony za przełomowy klimat ethio - jazz i funk w Walias Band. Pełen wyobraźni wizjoner współczesnej muzyki, zdobył popularność dźwiękami z przeszłości używając nowoczesnych narzędzi .

Co to jest: Awesome Tapes From Africa?

Awesome Tapes From Africa rozpoczęło swoje życie w 2006 roku jako blog mp3 rzucający światło na regionalne sceny muzyczne i lokalnie produkowane kasety z kontynentu afrykańskiego. Inicjatywa ta urosła do romiarów rozpoznawanych ogólnoświatowo, publicznych archiwów, wytwórni i udanego projektu DJ-skiego.

Media o "Hailu Mergia & His Classical Instrument"

?It's a magical discovery.? - The Wire

?Quite possibly the coolest accordion-led recording you?ll ever hear, and certainly one of the most psychedelic.? - eMusic

?11 mesmerizing, largely improvised songs that meshed the sound of a forgotten folk instrument with strange, futuristic timbres...an album that simultaneously pointed toward Ethiopia?s musical past and future.? - Washington Post

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej