Going. | Prof. Benjamin Barber - Sala Ratuszowa, PKiN

Czy wielkie miasta w ogóle potrzebują państwa? Kim jest dzisiaj prezydent miasta? Kiedy obywatele powinni być nieposłuszni? Jak sprawić, by technologia służyła mieszkańcom, a nie odwrotnie?

Na te i inne pytania odpowie światowej sławy filozof, prof. Benjamin Barber, podczas otwartej debaty z mieszkańcami Warszawy. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz towarzyszy premierze książki "Gdyby burmistrzowie rządzili światem".

Obowiązkowa rejestracja: barber@muza.com.pl

Prowadzi: Jacek Żakowski

?Jeśli chcesz zbudować metro, tak jak teraz w Warszawie, nie pójdziesz do polskiego rządu i nie zapytasz, jak to zrobić, bo nic by z tego nie wyszło. Zamiast tego zwrócisz się do Paryża, Moskwy czy innych miast, które sieci metra już mają? - daje przykład prof. Barber.

Benjamin R. Barber jest profesorem Uniwersytetu Rutgera i Uniwersytetu w Nowym Jorku. Jest także założycielem i przewodniczącym Ruchu Współzależności ?Obywatele Bez Granic?. Był doradcą wielu czołowych polityków, między innymi Bila Clintona i Howarda Deana. Jako teoretyk polityki Barber jest propagatorem skupienia się na społecznościach obywatelskich i zaangażowania w lokalną demokrację. Dotychczas w Polsce wydano jego trzy książki - ?Dżihad kontra McŚwiat?, ?Skonsumowani?, ?Imperium strachu. Wojna, terroryzm i demokracja?.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość zakupienia książki "Gdyby burmistrzowie rządzili światem" w promocyjnej cenie.

Polska oficjalna premiera książki odbędzie się 2. października podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej