Going. | Górecki Ahead # Oleś Brothers & Christopher Dell - Klub Zmiana Klimatu

Górecki Ahead # Oleś Brothers & Christopher Dell

19:00 | Środa, 4 kwietnia 2018
Klub Zmiana Klimatu

Koncert

30 zł

30 zł

GÓRECKI AHEAD to całkowicie odmienne i nowatorskie ukazanie muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. Bracia Oleś i ich gość Christopher Dell, przedstawiają kompozytora w zupełnie nowym, jazzowym kontekście, ukazując jego muzykę z zaskakującej perspektywy muzyków improwizujących.

Henryk Mikołaj Górecki należy do najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, a sława jaką zapewniła mu III Symfonia dalece wykracza poza normy osiągalne dla kompozytorów muzyki poważnej. Jego dorobek nie jest jednak powszechnie znany, a okresy twórczości przez które przeszedł są na tyle różnorodne, iż miłośnicy jednego bywają często antagonistami innego. Status awangardzisty jaki zapewniły mu jego wczesne dzieła przeszkadza poniekąd w percepcji jego późniejszych utworów, a kontemplacyjny charakter dzieł późniejszych – mylony często z minimalizmem – choć przysporzył mu pop-sławy i nowych fanów na całym świecie, zakwestionował jego wcześniejszy dorobek i wywołał falę krytyki wśród przychylnych mu onegdaj akolitów.

GÓRECKI AHEAD jest autorską propozycją odczytania muzyki mistrza, przefiltrowaną przez wrażliwość i muzyczne doświadczenie muzyków tria Oleś Brothers & Christopher Dell. Trio, które powstało w 2011 roku, zrealizowało uprzednio album z muzyką Krzysztofa Komedy.

GÓRECKI AHEAD:
Marcin Oleś - kontrabas
Bartłomiej Oleś - perkusja
Christopher Dell - wibrafon

__________________________________

Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

04.04.2018 (środa)
godz. 19:00 - otwarcie klubu
godz. 20:00 - koncert

Bilety:
30zł - przedsprzedaż w klubie
30zł - przedsprzedaż online
40zł - dniu koncertu

Wstęp na koncert wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej