Going. | The Electrics - Pardon, To Tu

Jazz, free jazz, improwizacja i muzyka współczesna wymieszana w tyglu bardzo oryginalnego profilu muzycznego stworzonego przez czterech uznanych międzynarodowo instrumentalistów. To właśnie The Electrics. Niezmiernie miło nam poinformować, że grupa, w której skład wchodzą Axel Dörner, Sture Ericson, Joe Williamson, Raymond Strid wystąpi w Pardon, To Tu już na początku pażdziernika.

Mówi się o ich twórczości: ?To jedno z tych ekscytujących przeżyć kiedy słuchasz muzyki siedząc na krawędzi fotela, kiedy wiesz, że tworzy się niesamowita historia, ale nie masz pojęcia w którym kierunku to coś popłynie? (Downtown Music Gallery ? Bruce Lee Gallanter)

"The Electrics płynnie poruszają się w sąsiadujących gatunkach, od obrzeży free jazzu do skomplikowanych, drobnych mozaik dźwiękowych. Różnicują tempa i dynamiki, a przepływ energii jest niezależny od całości i schodzi do molekularnego poziomu wrzenia, pomrukiwania, postukiwania i warkotu. Jest to totalna koncepcja muzyczna w pełni realizowana przez wysoko wykwalifikowanych graczy, którzy nie nakładają sobie ani swoim instrumentom żadnych ograniczeń."(The Wire)

"The Electrics powinni być bez wątpienia uznani za najwyższych lotów identyfikator free-improv", "Prawdziwa północno-europejska super grupa" (Jazz Weekly - Ken Waxman)
The Electrics wydali dwa CD-s ?Chain of Accidents? oraz ?Live at Glenn Miller Café?, obydwie w Ayler Records, a trzecia, również na LP - ?Fylkingen? w wytwórni ILK. Zespół koncertował wielokrotnie po Europie i Ameryce Północnej i występował na międzynarodowych festiwalach w Vancouver, Seattle, Nickelsdorf, Tampere,Mulhouse, Lisboa, Cerkno oraz Belgradzie.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej