Going. | Ed Wood / Macio Moretti - Hydrozagadka

Ed Wood / Macio Moretti

20:00 | Czwartek, 2 października 2014

Hydrozagadka

Koncert

20 zł

20 zł

Warszawski koncert w ramach wspólnej trasy!
Ed Wood + Macio Moretti oraz Xenony.

ED WOOD - duet założony w Bydgoszczy w 2006 roku przez Tomka Popowskiego i Kubę Ziołka. Wierny estetyce syfu i głupoty nagrał dwa albumy ? doskonale nieprzyjęty "Anal Animal" (LADO ABC, 2010) i nieprzestępnie nieprzejęty "Post-Mortem Lovers" (LADO ABC, 2014). Muzycznie nieuznający żadnych granic w myśl zasady "cokolwiek działa, byle głośno". Sięgający po noise, pop, improwizację, post-punk, surf rock, a jak trzeba to i black-metal. Znany z energetycznych koncertów, na których wydarzyć się może wszystko, nawet nic. Na koncertach promujących najnowszy album szeregi zespołu zasili Macio Moretti (Mitch&Mitch, Baaba, Shofar, LXMP), który jeszcze o tym nie wie i zapewne nawet tego nie chce. Zespół zagrał kilka prób, występował m.in. w Liverpoolu, Barcelonie, Ostrzeszowie i Ciechocinku."

Xenony - muzyczny kolektyw, pod przewodnictwem Piotrka Bukowskiego (m.in. Stwory), sięgający do wspaniałej tradycji nocnego ślęczenia nad Atari 65xe w oczekiwaniu na wgranie gry z kasety (bez turbo). Początkowo projekt opierał się na współczesnych aranżacjach muzyki z gier komputerowych połowy lat 80-tych (8 i wczesne 16-bitowe) szybko jednak rozrósł się do autorskich kompozycji inspirowanych twórczością takich artystów jak Mike Oldfield, Hirokazu Tanaka, Paul Tonge, a także serialami telewizyjnymi Airwolf, Miami Vice, programem Kwant, Joystick i tysiącem innych pięknych rzeczy które powoli odchodzą w zapomnienie. Muzyka z dyskietek. 15 kwietnia ukazał się premierowy album ?XE? (cd oraz chrom magnet) nakładem LADO ABC.

Kolektyw w składzie:
Buki - komputer przenośny Macintosh Apple, komputer osobisty C 64, programowanie urządzeń midi, gitara elektryczna oraz gitara Casio DD-20, syntezatory
Bebech - Yamaha DX 11, urządzenia midi, syntezatory, głos, Roland Octapad II
Karol - Akai mpc1000, Yamaha RX 7, syntezatory
Agnieszka - animacje komputerowe

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej