Going. | Olo Walicki - Pardon, To Tu

Olo Walicki ? Kot (Czy też Kotka)

Utwory z płyty ?Kot (Czy też Kotka) skomponowane zostały do wierszy poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolnos?ci 2012. Nagroda, której fundatorem jest Miasto Gdańsk, a organizatorem Instytut Kultury Miejskiej, przyznawana jest co dwa lata podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Europejski Poeta Wolności. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja zjawisk poetyckich o wybitnej wartości artystycznej, które podejmuja? jeden z najistotniejszych dla współczesności tematów ? temat wolności. Pragnąc podkreślić rolę i kunszt pracy tłumaczy literackich, od 2012 roku nagroda przyznawana jest także tłumaczowi.

Zaprezentowane na tym albumie wiersze wraz z muzyką i aranżacją Ola Walickiego premierowo zostały wykonane podczas uroczystej gali wręczenia nagrody, która miała miejsce 24 marca 2012 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Allegra Kabuki ? głos
Wacław Zimpel ? klarnety, harmonium
Kuba Staruszkiewicz ? perkusja
Olo Walicki ? kontrabas, harmonium, głos

gościnnie:
Stefan Wesołowski ? harmonium
Serhij Z?adan ? głos

Pracę nad materiałem muzycznym Olo Walicki rozpoczął od przygotowania szkiców kompozycji przestrzennej instrumentów na scenie. Zwarty i symetryczny układ umożliwił swobodne przemieszczanie się między instrumentami i wzajemną wymianę ? powstało harmonijne s?rodowisko przestrzenno-dźwiękowe. Taką też przyjęto formę kompozycji muzycznej ? album jest rodzajem suity o określonej dramaturgii. Pełną, 37-minutową formę płyty potraktowano jako nierozłączną całość i do takiego jej słuchania ? w całości ? zachęcamy.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej