Going. | Ślad - Teatr WARSawy

?Ślad? to monodram według debiutu literackiego Marty Dzido ?Ślad po mamie? w reżyserii Marii Seweryn i w wykonaniu Agnieszki Michalskiej. To opowieść o dojrzewaniu, o potrzebie bliskości i zrozumienia.

Spektakl został nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych OFTeN!

Główną bohaterką jest Anna, która tuż przed maturą zachodzi w ciążę. Aborcja jest niejako przyczynkiem do opowiedzenia, jak relacje z najbliższymi wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Sytuacje są wyjęte z życia typowej maturzystki, buntowniczki, królowej świata, która sobie z tym światem jednak nie radzi... Sztuka pokazuje aborcję z punktu widzenia samej kobiety, która mogłaby być naszą koleżanką, siostrą lub córką.

W spektaklu dzięki swoistemu poczuciu humoru autorki i odwadze mówienia wprost o najtrudniejszych tematach, takich jak aborcja, amfetamina, seks czy samotność, Agnieszka Michalska przeprowadza nas przez wszystkie etapy dojrzewania bohaterki, od naiwności, aż po świadomość konsekwencji z tej decyzji wynikających.

adaptacja: Agnieszka Michalska i Maria Seweryn
reżyseria: Maria Seweryn
scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
występuje: Agnieszka Michalska
muzyka: BLVCK
asystent reżysera i scenografa: Łukasz Kowalik
kierownictwo produkcji: Urszula Świetlińska
projekcja: Yann Seweryn


Fragmenty recenzji:

"Dobrze się stało, że wreszcie usłyszeliśmy głos Kobiety i to, co ona czuje, a nie głos społeczeństwa wmawiający nam, co czuje KOBIETA".
Iwa Poznerowicz, http://teatrdlawas.pl/

?Sztuka ?Ślad? jest monodramem, jednakże wyjątkowo tu dużo, jak na monodram dialogów (?). Narracja jest tak prowadzona, że mamy wrażenie jakby na scenie było więcej osób?.
Mani Świątek, qultqultury.pl

"Bezbłędna kreacja i prawdziwy popis aktorskich umiejętności Agnieszki Michalskiej (?). Ślad to spektakl prawdy, czysta gra emocji. Zderzenie marzeń z rzeczywistością. Ten obraz otwiera oczy. Zmienia sposób postrzegania rzeczywistości."
Katarzyna Binkiewicz, http://krytykat.wordpress.com/

Spektakl trwa jedną godzinę.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej